Buty dla Afryki

W 3 miastach: Warszawie, Łodzi oraz Krakowie, w tym samym dniu oraz o tej samej godzinie miłośnicy biegania zbiorą się w 1 celu, by pod hasłem „Buty dla Afryki” wesprzeć fundację w Kenii. Masz buty do biegania, których już nie używasz, a da się w nich chodzić? Upierz je, zatrzymaj i weź udział w akcji „Buty dla Afryki – wysyłamy do Afryki buty do biegania”. Wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość wysłania butów osobiście już 31 sierpnia 2012 r. W Afryce chodzenie w butach pozwala unikać i zapobiegać zarażeniu różnymi pasożytami, w tym tak groźnego dla zdrowia tęgoryjca z rodziny nicieni. Jest to także jeden ze sposobów na promocję zdrowego stylu życia. Buty nie są rozdawane, ale są zachętą i nagrodą w licznych programach edukacyjnych i zawodach sportowych. Stanowią motywację, nie jałmużnę. To ważny element szeroko pojętego systemu edukacji społecznej w Afryce. – mówi Sebastian Biały, organizator i pomysłodawca akcji w Warszawie.

„Buty dla Afryki” to jednodniowa akcja. 31 sierpnia o godz. 19.00 na Poczcie Głównej przy al. Włókniarzy 277 łódzcy uczestnicy akcji spakują wszystkie buty, a następnie wyślą do Afryki.

Warto dodać, że ambasadorem zbiórki butów dla Afryki są takie osobistości jak dwukrotny mistrz olimpijski z Londynu Mo Farah, piłkarz Cristiano Ronaldo, czy dwukrotny mistrz olimpijski z Atlanty, trzykrotny Mistrz Świata, rekordzista świata na 100m oraz na 50m – Donovan Bailey. Do akcji przyłączyło się również wielu innych sportowców oraz gwiazd showbiznesu. 

Serwis Biegampolodzi.pl, który został partnerem medialnym akcji zachęca wszystkich do udziału w tym pierwszym w naszym regionie evencie. Każdy, kto nie będzie mógł stawić się osobiście na Poczcie może przekazać buty w Biurze Zawodów Biegu Fabrykanta w dniu 31 sierpnia do godz. 18:40, które przez łódzkiego koordynatora akcji – Szymona, następnie zostaną zabrane i wysłane wraz z butami pozostałych uczestników. 

Oficjalny FanPage oraz: http://www.facebook.com/events/276034272501771/

 

 

Pozdrawiam

Szymona Drab

Powiązane Posty