Bieg ulicą Piotrkowską – zwycięzca Ndiwa Alan Masai

Bardzo ciekawą postacią jest zwycięzca tegorocznego Biegu ulicą Piotrkowską Ndiwa Alan Masai. Zawodnik urodził się w Kenii w roku 1984. Jego rekord życiowy na 10 km wynosi 27:54 i został ustanowiony w Utrechcie w 2007 roku. Bardzo dobrze prezentuje się również jego życiówka w półmaratonie 1:00,45. Alan wybrał się na majową wycieczkę do Polski. W sobotę 12 maja był drugi w Piątym Biegu Piastowskim w Inowrocławiu (połówkę pokonał w 1:06.06), a złoty medal przegrał jedynie o dwie sekundy. Już w niedzielę 13 maja w Swarzędzu, również był drugi na dychę (29.30). Następnie  dwa tygodnie odpoczywał i pełen sił zawitał do Łodzi. Tutaj w sobotę 26 maja wygrał zdecydowanie w czasie 29:38. Ale musiał się bardzo śpieszyć po zawodach, bo w niedziele startował w Bielsku-Białej. Tam w tradycyjnym 20 Biegu Fiata wygrał z czasem 29.51. I teraz uśmiechnięty, spokojnie sobie odpoczywa.