Bieg ulicą Piotrkowską już w sobotę!

Rekordowa liczba uczestników weźmie udział w sobotnim 10. Biegu Ulicą Piotrkowską. Na starcie, który nietypowo, usytuowany będzie na rynku Manufaktury, stawi się ponad 2000 uczestników, z czego połowa wystartuje w biegu głównym. – Mam przyjemność uczestniczyć już w kolejnej edycji biegu. Stał się on wydarzeniem integrującym łodzian i dlatego zapraszam wszystkich mieszkańców naszego miasta do uczestnictwa w nim. Przyznam, że podczas poprzednich edycji poznałam wspaniałych ludzi, z którymi do dziś utrzymuję dobre kontakty – powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, która od organizatorów biegu otrzymała koszulkę oraz pierwszy numer startowy.

Całe zawody podzielone zostaną na dwie sesje. W godzinach porannych, od 9 do 12, odbędą się biegi młodzieżowe i wyścig osób niepełnosprawnych. Sesja popołudniowa potrwa ok. 3 godzin i rozpocznie się o godz. 17. Jak co roku, w szranki staną także osobistości polityki, kultury, sportu i rozrywki – VIP-y zmierzą się na dystansie 700 metrów. Bieg główny przewidziany jest na godz. 18.15. Zawodnicy przebiegną 10 kilometrów, a większość trasy pokonają ulicą Piotrkowską. Meta usytuowana jest również na rynku Manufaktury.

– Tegoroczna edycja cieszy się ogromną popularnością. W biegu wystartują zawodnicy z całego świata m.in. z Kenii, Mołdawii, Irlandii i Belgii. Rozdamy 140 pucharów. Przewidziane są także nagrody finansowe, medale i upominki dla startujących. Pomaga nam 100 wolontariuszy – powiedział Jacek Chmiel, jeden z organizatorów zawodów.

Nietypowy start jubileuszowego biegu wynika z faktu, iż wiosną na ulicy Piotrkowskiej miał rozpocząć się jej remont. Jak wyjaśniła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, został on jednak przesunięty na lipiec tak, by w trakcie mistrzostw Europy w piłce nożnej nie było utrudnień na reprezentacyjnej ulicy miasta.

Utrudnienia w ruchu ulicznym będą, ale w sobotę, kiedy odbędzie się bieg. Przed godz. 17 i przez następne trzy, nie będzie można przejechać przecznicami przez ulicę Piotrkowską. Przerwy w ruchu będą także na Al. Piłsudskiego w okolicach skrzyżowania z Piotrkowską. Objaśnienia o objazdach i utrudnieniach znajdą się na specjalnych tablicach informacyjnych.

Urząd Miasta Łodzi dofinansował imprezę kwotą 40 tys. zł.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.biegpiotrkowska.pl

źródłó: www.uml.lodz.pl

Powiązane Posty