Bieg Sylwestrowy w Arturówku

Już 300 osób zgłosiło się do XXVII Biegu Sylwestrowego o puchary prezydenta Łodzi i marszałka woj. łódzkiego, który pod patronatem ,,Expressu Ilustrowanego” odbędzie się tradycyjnie 31 grudnia w Arturówku. Na liście zgłoszeń do XXVII BS znajduje się m.in. Edyta Lewandowska, pięciokrotna triumfatorka imprezy, mistrzyni Polski w maratonie z 2009 r., która po wyleczeniu długotrwałej kontuzji postanowiła powrócić do biegania na długich dystansach. Swój start zapowiedział również ubiegłoroczny zwycięzca tych zawodów Hubert Pokrop z WKS Grunwald Poznań.
Bieg rozegrany zostanie w trzech kategoriach (start i meta przy recepcji MOSiR Arturówek, ul. Skrzydlata 75): godz. 10.30 – bieg młodzieżowy, rocznik 1996 i młodsi, dystans 2,5
km, w konkurencji indywidualnej i drużynowej; godz. 11 – bieg VIP-ów, zaproszonych przez organizatorów, dystans
1000 m; godz. 11.30 – bieg główny seniorów powyżej 16 roku życia, dystans 10 km.
Zgłoszenia w dniu startu przyjmowane będą w recepcji MOSiR Arturówek, w godz. 9 – 11.15.
Wcześniej zgłaszać się można za pośrednictwem strony internetowej bslodz.pl
Impreza organizowana jest przez Regionalną Radę Olimpijską w Łodzi przy współudziale władz miasta Łodzi i województwa łódzkiego, SWFiS Politechniki Łódzkiej, MOSiR Arturówek, Victory Sport Promocja, SZS Łódź, AZS Łódź, PKO BP, Zakładu Medycyny Sportowej Twoje Zdrowie, piekarni Stanisława Wrońskiego i firmy wędliniarskiej Elżbiety Boczek. Patronat medialny nad tą imprezą sprawuje redakcja „Expressu Ilustrowanego”, która była przed 27 laty inicjatorem jej powstania.

 

źródło: Express Ilustrowany

Powiązane Posty