Benevita MMPNW Złotoryja 2011

Ponad pół tysiąca zawodników zgłosiło chęć uczestnictwa we wrześniowych Benevita Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Nordic Walking Złotoryja 2011. Na listach startowych jest już niemal komplet. Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking przygotowało w tym roku 600 pakietów startowych – dwa razy więcej niż w zeszłym roku, podczas pierwszej edycji imprezy. Wtedy dla tych, którzy zdecydowali się zapisać na ostatnią chwilę, po prostu zabrakło miejsc na starcie. W tym roku, na kilkanaście dni przed zawodami, na listach startowych pozostało zaledwie 50 wolnych miejsc. Takie zainteresowanie złotoryjskimi mistrzostwami świadczy o ich znakomitej promocji oraz rosnącej popularności marszu z kijami. Dodajmy, że dla pierwszych 300 osób, które wpisały się na listy, Polskie Bractwo Kopaczy Złota przygotowało pamiątkowe fiolki ze złotym kruszcem.
Rywalizacja po raz pierwszy będzie się odbywać w okolicach rezerwatu przyrody „Wilcza Góra”. Zawodnicy będą się ścigać po drogach gruntowych i leśnych ścieżkach na trzech dystansach 4, 8 i 16 km (odpowiednio 1, 2 lub 4 okrążenia). – Trasa jest dosyć trudna technicznie, ale bardzo ciekawa i malownicza. Przyjeżdża na nią trenować coraz więcej zawodników, którzy zamierzają we wrześniu walczyć o zwycięstwo. Dlatego przeprowadzimy na niej zawody bez względu na pogodę – zapowiada Paulina Ruta-Kaczmarska, prezes PSNW. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku rywalizację trzeba było w ostatniej chwili przenieść spod Wilkołaka na teren zalewu, ze względu na kilkudniowe ulewy, które zniszczyły trasę. – W tym roku zrobimy co w naszej mocy, by było bezpiecznie. Na trasie trzeba m.in. wykosić trawę i poszerzyć ścieżki, które pozarastały wiosną, w niektórych miejscach drogę częściowo tarasują też konary, które spadły podczas majowych opadów śniegu. W najbliższy wtorek, 30 sierpnia o godz. 18, odbędzie się spotkanie sztabu organizacyjnego, na którym dopniemy wszystko na ostatni guzik – dodaje Ruta-Kaczmarska.
Każdy z zawodników, który ukończy zawody, otrzyma pamiątkowy medal. Dla pierwszej trójki w każdej kategorii wiekowej organizatorzy przygotowali statuetki w formie odlewu zawodnika z kijami (pierwsze takie w Polsce!). Ma być ich ok. 130. Zwycięzcy na najdłuższym, 16-kilometrowym dystansie pojadą w nagrodę jako reprezentanci Polski na mistrzostwa świata do Austrii, które organizowane są tydzień po złotoryjskiej imprezie.
Zawody w marszu nordyckim zaplanowane są na niedzielę 4 września. Będą transmitowane na żywo w Internecie, na stronie www.mmpnw.pl, dzięki trzem kamerom rozmieszczonym na terenie rywalizacji, w tym jednej zamocowanej w balonie unoszącym się nad Wilkołakiem. Dzień wcześniej natomiast w hali sportowej „Tęcza” dla tych, którzy chcą zgłębić zagadnienia teoretyczne nordic walkingu, PSNW organizuje ogólnopolskie forum. W sobotnie popołudnie odbędzie się z kolei marsz rekreacyjny z kijami pn. „Po złoto marsz!”, połączony ze zwiedzaniem złotoryjskich zabytków i z nauką płukania złotego kruszcu nad zalewem.

LICYTACJA NR STARTOWEGO NR 1

Paulina Ruta Kaczmarska

Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking

www.psnw.pl

Powiązane Posty