MTB Kamieńsk czyli zjazdy, podjazdy i ruchome pisaki!

W sobotę na Górze Kamieńsk po raz pierwszy odbyły się zawody rowerowe rozgrywane w ramach Ultra Kamieńsk. Do imprezy zgłosiło się 80 zawodników. Zawodnicy startujący w MTB Kamieńsk do pokonania mieli 50 km trasę wytyczoną po najwyższej górze w centralnej Polsce.

Trasa była mega, było wszystko… ruchome piaski, żwir, betonowe płyty, zjazdy i długie podjazdy. Były też „krzaczory”, przez które przejeżdżałam centralnie tak z rozpędu, był deszcz i słońce – napisała Jadwiga Mazurkiewicz, jedna z uczestniczek sobotnich zawodów– Gratuluję Wszystkim, bo łatwo nie było , a tym, którzy jeszcze nie byli na takim Ultra Maratonie bardzo polecam. W nagrodę wróciłam do domu rowerem, w sumie 152 km.

Na mecie wśród mężczyzn pierwszy był Łukasz Matusiak, który wygraną zapewnił sobie na ostatnich 200 metrach przed metą! Trasę pokonał z czasem 1:52:55, drugi był Tomasz Lesiak (1:52:58), a trzeci Adam Grabara (1:53:35)

Start traktowałem czysto treningowo, chciałem przepalić nogę na dłuższych podjazdach przed MP. Starałem się kontrolować tempo przez większość wyścigu i dociskać mocniej na podjazdach, zwłaszcza w drugiej części wyścigu. Okazało się, że o wygraną wcale nie będzie łatwo bo rywale byli mocni. Na moje szczęście Daniel Chądzyński złapał gumę i odpadł, ale bardzo mocno cisnął Tomek Lesiak. Adam Grabara jechał równo i mocno, Marcin Reszke nie dawał za wygraną i kilka razy kasował odjazdy, Piotrek Gajewski również nie odpuszczał. Rywalizacja była bardzo ciekawa. Zwycięstwo udało mi się wyszarpać dopiero na ostatnim zjeździe po stoku – powiedział Łukasz Matusiak triumfator MTB Kamieńsk, dodając– Trasa trochę mnie zaskoczyła (na plus), szczególnie piaszczyste odcinki, gdzie starałem się gubić rywali. Szkoda, że wyłączony był techniczny zjazd przy stoku bo zawsze mi leżał. Generalnie wyścig na duży plus, ciekawa trasa, dobra organizacja i fajne ściganie.

W rywalizacji Pań najszybsza okazała się Sylwia Danielik – Słodkowska z czasem 2:34:14, jako druga linię mety przekroczyła Bogumiła Kacprzak (2:40:13), a trzecia była Anna Wajzer (02:41:25).

WynikiMTB Kamieńsk

GaleriaMTB Kamiensk by Sebastian Nowakowski

Organizatorem MTB Kamieńsk jest stowarzyszanie Bądź Aktywny, a współorganizatorem OSIR Góra Kamieńsk. Patronat nad imprezą objęli Gmina Kamieńsk, Starostwo Powiatowe w Radomsku.

Powiązane Posty