MTB Kamieńsk – czyli rowerem na szczyt Góry Kamieńsk!

31 lipca Góra Kamieńsk stanie się areną zmagań zawodników startujących w MTB Kamieńsk. Uczestnicy do pokonania będą mieli dystans ok. 50 km. Trasa wytyczona została na najwyższej górze w centrum Polski, a suma przewyższeń to +/- 570 m. Formularz zgłoszeniowy do MTB Kamieńsk dostępny jest na stronie www.ultrakamiensk.pl

Fajnie, że w końcu po latach na Górę Kamieńsk wracają zawody MTB. To dobre miejsce na zdobywanie doświadczenia oraz budowanie formy przed startami na zawodach w górach, zarówno dla początkujących jak i doświadczonych amatorów kolarstwa – mówi Daniel Chądzyński, medalista Mistrzostw Świata Masters w kolarstwie, dodając – jako junior w latach 90 kilkukrotnie startowałem w zawodach na Górze Kamieńsk i z przyjemnością wrócę tu w ostatni weekend lipca, żeby sprawdzić się na najwyższej górze w centrum Polski.

Impreza odbędzie się w ramach Ultra Kamieńsk, które organizowane jest od siedmiu lat. Start w MTB Kamieńsk to możliwość sprawdzenia się na górskich trasach w centrum Polski. Podczas rywalziacji nie zabraknie podjazdów, zjazdów, będą odcinki piaszczyste, ale również asfaltowe i szutrowe. W wyścigu obowiązuje limit 100 zawodników.

Pomysł na zawody mtb podczas weekendu z Ultra Kamieńsk powstał dwa lata temu, impreza miała zadebiutować rok temu, ale plany zmieniła nam pandemia. W tym roku czasu też nie mieliśmy zbyt wiele na przygotowania, ale udało się – mówi Bartłomiej Sobecki pomysłodawca i organizator MTB Kamieńsk, dodając – mam nadzieję, że przygotowana przez nas trasa przysporzy wielu pozytywnych emocji startującym.

Tradycją stało się już, że zawodnicy kończący zmagania w Ultra Kamieńsk na mecie otrzymują pamiątkowe gliniane medale przygotowane przez Warsztat Garncarski rodziny Konopczyńskich, który ma ponad 200 letnią historię.

Organizatorem MTB Kamieńsk jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorem OSIR Góra Kamieńsk. Impreza odbywa się przy udziale Starostwa Powiatu Radomszczańskiego oraz Gminy Kamieńsk. Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl. Zachęcamy również do odwiedzin profilu biegu na Facebook’u, gdzie znaleźć można wiele ciekawostek związanych z wydarzeniem.

Powiązane Posty