Monika Kaczmarek wygrywa na Ursynowie!

Monika Kaczmarek i Kamil Jastrzębski zwycięzcami szesnastej edycji Biegu Ursynowa. W imprezie rozgrywanej pod hasłem „YES, I KEN” wystartowało ponad 1700 miłośników biegania.

Warszawski Ursynów przywitał biegaczy piękną, słoneczną pogodą. W przeciwieństwie do ultraszybkiej, płaskiej trasy 5-kilometrowego biegu, niekoniecznie sprzyjała ona jednak osiąganiu rekordowych czasów. Rosnąca z każdą minutą temperatura, a także dość silny wiatr na pewno dały się we znaki niejednemu uczestnikowi wydarzenia.
Nie przeszkodziło to jednak najlepszym w „wykręceniu” doskonałych rezultatów. Jako pierwszy na mecie zameldował się Kamil Jastrzębski, który w pierwszej części biegu wytrzymał bardzo mocne tempo narzucone przez Cosmasa Kyeva, by w końcu po trzecim kilometrze objąć prowadzenie, którego nie wypuścił już do końca. Polak finiszował z czasem 14 minut i 40 sekund. Drugi na mecie Kyeva zanotował wynik 14:55, a podium uzupełnił Łukasz Oskierko z czasem 15:17.

​Mieliśmy dziś trudne warunki, zwłaszcza na pierwszych dwóch kilometrach dokuczał mocny wiatr. Cosmas od początku narzucił mocne tempo, ja starałem się nie szarpać i trzymać blisko niego. Czułem, że nie jest w najlepszej dyspozycji, bo cały czas oglądał się za siebie. Po trzecim kilometrze wyraźnie osłabł, a ja zacząłem sukcesywnie budować swoją przewagę. Wyszedł wynik 14:40 i jestem zadowolony, ​że wygrałem ten bieg. Kamil Jastrzębski, zwycięzca 16. Biegu Ursynowa

W rywalizacji kobiet najszybsza okazała się Monika Kaczmarek, która zwyciężyła z czasem 16:52. 11 sekund później na metę wpadła Izabela Parszczyńska, a kolejne 9 sekund straciła do niej reprezentantka Ukrainy, Yuliia Verechuk.

Ta trasa jest naprawdę płaska jak stół. Chciałam się sprawdzić, zaczęłam mocno i starałam się utrzymać tempo. To w sumie się udało, więc cieszę się, że ten sprawdzian formy wyszedł dla mnie bardzo pozytywnie. Za tydzień prawdopodobnie wystartuję w półmaratonie w Hamburgu. Monika Kaczmarek, zwyciężczyni 16. Biegu Ursynowa

Swój udział w 16. Biegu Ursynowa zgłosiło łącznie prawie 2000 osób. Ostatecznie na starcie pojawiło się ponad 1700 biegaczy i biegaczek, a 1697 osób przekroczyło linię mety. Tam na wszystkich czekał medal z hasłem „YES, I KEN”, nawiązującym do Alei Komisji Edukacji Narodowej, wzdłuż której poprowadzona jest trasa biegu.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.biegursynowa.waw.pl 

Powiązane Posty