Monika Kaczmarek i Maciej Budziński zwycięzcami piątego biegu CITY TRAIL w Łodzi

W niedzielę, 2 lutego, w Parku Baden-Powella odbyła się piąta już odsłona przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź. Kobiecą rywalizację – z ogromną przewagą – wygrała Monika Kaczmarek. Wśród mężczyzn walka była bardziej zacięta, a najszybszym okazał się Maciej Budziński. Linię mety biegu głównego na dystansie 5 km minęło 370 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 199 młodych sportowców.

Monika Kaczmarek to dominatorka łódzkiej trasy CITY TRAIL. Jej dzisiejszy wynik – 17:40 jest gorszy o zaledwie 3 sekundy od kobiecego rekordu trasy, który należy właśnie do Moniki. Dzisiejsze zwycięstwo zapewniło 30-letniej zawodniczce wygraną w klasyfikacji końcowej cyklu.

W dzisiejszym biegu miałam dodatkową motywację, ponieważ założyłam się z kolegą o to, kto z nas będzie szybszy. Udało mi się z nim wygrać i pobiec najszybciej w sezonie – mimo wiatru, który był dość uciążliwy. Jednak nie ma co narzekać, bo warunki były naprawdę dobre, jak na początek lutego – podkreśliła na mecie zwyciężczyni zawodów.

Drugie miejsce zajęła dzisiaj Natalia Grzegorczyk (z czasem 19:38), a trzecia była Sylwia Hałaczkiewicz (19:50).

Wynik zwycięzcy – Maciej Budzińskiego to 16:00. Dzisiejsza wygrana dała zawodnikowi z Rawy Mazowieckiej prowadzenie w klasyfikacji generalnej, ale nie jest ono jeszcze przesądzone, bo szanse na wygraną w cyklu ma nadal nieobecny dzisiaj Grzegorz Petrusiewicz. Drugie miejsce w dzisiejszym biegu zajął Wojciech Sowik (16:08), a trzeci był Marcin Patecki (16:26).

– Biegam tutaj od lat. Bardzo fajny jest pomysł cykliczności biegów CITY TRAIL. Mamy sześć miesięcy motywacji do regularnego biegania, bo przecież nie zawsze chce się wyjść w niedzielę rano na bieganie. Po kilku latach chętnie pobiegł bym trasą w drugim kierunku – byłoby to urozmaicenie dla nas – biegaczy – mówił na mecie jeden z zawodników – Marcin Kabat.

Biegi CITY TRAIL Łódź są poprowadzone na pętli w Parku Baden-Powella. Start, meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na polanie w pobliżu Motodromu. Szóste – ostatnie zawody edycji 2019/2020 odbędą się 8 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane w ciągu kilku tygodni od ostatniego biegu. Lokalnym współorganizatorem cyklu jest firma InesSport.

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden ma formułę ogólnopolską. Poza Łodzią zawody są organizowane w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W trakcie sześciu jesienno-zimowych miesięcy odbędzie się łącznie sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdej lokalizacji. Lokalnym współorganizatorem cyklu w Łodzi jest firma InesSport.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Powiązane Posty