Miting otwarcia Hali RKS

W minioną sobotę Lekkoatletyczna hala Łódzkiego RKS – u stała się areną zmagań sportowców z całej Polski. Trzeba przyznać, że takiej imprezy w Łodzi nie było od bardzo dawna. Nowo wyremontowany obiekt, gościł wielu sportowców nie tylko z woj. łódzkiego ale  Polski jak i z zagranicy. Kompleksowo przygotowany i odnowiony obiekt, zapewne stanie się wizytówką miasta. Łódź nareszcie ma się czym chwalić na arenie krajowej, jest to prawdziwy obieg treningowy, brak jest infrastruktury w postaci miejsc noclegowych, brak jest stadionu z prawdziwego zdarzenia ale sama hala w kwestiach treningowych nie ustępuję nawet Spale, do której przyjeżdżają przecież wszyscy sportowcy z Polski by przygotowywać się do sezonu.

Na Halowym Mityngu Lekkoatletycznym rozegrano wiele konkurencji m.in. trójskok, skok w dal, skok w wzwyż, biegi na 60m, 200m, czy 600m. Wystartowało kilkadziesiąt zawodniczek i zawodników. Do najciekawszych wyników należy zaliczyć przede wszystkim 6,50m w skoku w dal potwierdzający dobrą dyspozycję Małgorzaty Trybańskiej, która jest nową rekordzistką Polski w trójskoku. Mocna rywalizacja toczyła się również na bieżni gdzie na dystansie 800m wygrał Adam Czerwiński (Wawel Kraków) 1,50,46 pokonując Tomka Osmulskiego (RKS) 1.52,82 (PB) i Damiana Roszko (Podlasie) – 1.52,83
Skok wzwyż wygrał po dogrywce Rashid Ahmed Al-Mannai (Katar) 219 cm przed Konradem Owczarkiem (AZS Opole) 219 cm i Wojciechem Theinerem (AZS Katowice).
W trójskoku padły dwa rekordy hali: Anna Jagaciak wynikiem 13.33m poprawiła rekord hali i wyprzedziła Katarzynę Płonkę (AZS Kraków) 13,29m, natomiast wśród panów
Adam Świderski (Śląsk) wynikiem 16,66, osiągnął najlepszy wynik tego roku w Polsce.
Gratulujemy Miastu oraz RKS – owi takiego obiektu, mam również nadzieję, że imprez tego typu będzie przybywać, a sportowa infrastruktura będzie się rozrastać, przyciągając młodzież do uprawiania sportu, ale również sportowców do naszego miasta.

 

Wyniki

Srtona RKS Łódź

Powiązane Posty