Mistrzostwa Europy Juniorów w Biegu na Orientację (EYOC).

Tomasz Rzeńca (UKS Orientuś Łódź) zdobył brązowy medal podczas rozgrywanych w bułgarskim Velingradzie Mistrzostw Europy Juniorów w Biegu na Orientację! Łodzianin biegnąc na trzeciej zmianie polskiej sztafety szesnastolatków, w której pobiegli również Stanisław Drapella (Harpagan Gdańsk) i Filip Wodzicki ( Śląsk Wrocław) ukończył trudną, górzystą trasę na trzecim miejscu w gronie zespołów z 26 państw.

Mistrzami zostali Czesi, a srebrne medale przypadły Szwajcarom. Tomek, którego trenerem jest starszy brat Piotr Rzeńca był bliski zdobycia medalu także w indywidualnym biegu sprinterskim, w którym zajął 4 miejsce w stawce 96 zawodników tracąc na prawie 3- kilometrowej trasie zaledwie 9 sekund do podium. Medal Tomka jest już szóstym w rodzinnej kolekcji Rzeńców, starsi braci stawali bowiem na podium mistrzostw Europy w latach 2012-17. Najmłodszy zaś debiutował dopiero w tej imprezie dla zawodników liczących 15-18 lat, ma więc realną szansę powiększyć medalowy zbiór w kolejnych startach.

W Bułgarii startował również drugi z zawodników UKS Orientuś, Antoni Trzeciak. 34 miejsce w blisko 100-osobowej stawce w biegu sprinterskim to dobry wynik podopiecznego Piotra Paszyńskiego. W najbliższych dniach do rywalizacji o jeszcze cenniejsze trofea staną inni zawodnicy łódzkiego klubu. W rumuńskim Baia Mare, w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata wystartują: Stanisław Pachnik i Ignacy Słomczyński trenowani przez Włodzimierza Gapińskiego, a w seniorskich Mistrzostwach Świata w Szwajcarii w reprezentacji Polski pobiegnie Ewa Bernaciak.

Powiązane Posty