Maraton Karkonoski

W miniony weekend pogoda dała o sobie znać w całym kraju. W jednym regionie były bardzo duże upały o czym mogli się przekonac zawodnicy startujący w Biegu nad Jeziorskiem, a w drugim były intensywne opady deszczu oraz burze, takie warunki panowały właśnie podczas II Maratonu Karkonowskiego. Tak ekstremalna pogoda wymusiła na organizatorach skrócenie trasy w trosce o zdrowie uczestników biegu. Już podczas trwania imprezy GOPR zawracał biegaczy po ~12km. Bieg ukończyło 298 zawodników i zawodniczek i należą się im szczególne gratulacje za wytrwałość. Na trasie biegacze zmagali się nie tylko z własnymi słabościami, ale również z mokrymi i śliskimi skałami, deszczem, burzą. Wśród tych prawie 300 uczestników nie zabrakło reprezentantów naszego województwa z których najszybciej trasę pokonał Marek Pilc reprezentujący biegnadjeziorskiem.pl, który zajął 27 miejsce w klasyfikacji generalnej. Natomiast najliczniejszą grupą biegową z naszego regionu był KB Arturówek Łódź. Zwycieżcą Maratonu Karkonowskiego zostali Marcin Świercz oraz Irena Pakosz.