VI Majowy Piknik Sportowy już jutro!

Już jutro w Wiączyniu Dolnym (gmina Nowosolna) odbędzie się VI Majowy Piknik Sportowy, podczas którego zorganizowany zostanie Leśny Półmaraton, Bieg Majowy, Mistrzostwa Ziemi Łódzkiej w Nordic Walking oraz biegi dla dzieci. Biuro zawodów czynne będzie od godziny 9:00. Do zawodów zgłosiło się ponad 300 uczestników, którzy do pokonania będą mieli trasę wytyczoną na terenie Lasów Wiączyńskich, przepięknego kompleksu leśnego oddalonego od centrum Łodzi o około 12 km.

Wzorem ubiegłego roku start i meta biegu oraz marszu zlokalizowane będą na terenie Centrum Sportowo – Rekreacyjnym „Zbyszko” co doda kolorytu rywalizacji, a kibicom umożliwi śledzenie walki na kilkuset ostatnich metrach” – mówi Bartłomiej Sobecki organizator biegu.

Podczas tegorocznego VI Majowego Pikniku Sportowego zwycięzcy w klasyfikacji open półmaratonu kobiet i mężczyzn otrzymają bony na zakupy w Galerii Łódzkiej o wartości 500 zł, 400 zł i 300 zł. W biegu Majowym na dystansie 10 km na najlepszych czekają nagrody rzeczowe, a najlepsi kijkarze w poszczególnych kategoriach otrzymają pamiątkowe puchary.

Jak co roku po zmaganiach biegaczy i kijkarzy, odbędą się pokazy dla kibiców przygotowane przez KJ „Zbyszko”, natomiast dzieci będą mogły uczestniczyć w przejażdżkach na kucykach. Do dyspozycji gości będzie również grill – szczegółowy opis atrakcji znajduje się na stronie www.centrumzbyszko.pl.

Wszystkie osoby zainteresowane startem w biegu lub marszu zapraszamy do biura zawodów zlokalizowanego w Centrum Sportowo – Rekreacyjnym „Zbyszko” w Wiączyniu Dolnym 58 – dojazd m.in. autobusem linii 91 ze stacji Łódź Widzew. Arena zmagań najmłodszych uczestników zawodów zlokalizowana będzie w samym centrum w/w ośrodka.

W ramach imprezy odbędzie się podsumowanie cyklu GP Łodzi w nordic walking 2016, na którym wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli zimowy cykl otrzymają pamiątkowe medale, a zwycięzcy puchary.

Informacje o zawodach znajdują się na stronie www.majowy.biegampolodzi.pl

foto by FestiwalBiegowy

Powiązane Posty