Majowy Piknik Sportowy – rekordowa odsłona

Blisko 600 uczestników wzięło udział w V Majowym Pikniku Sportowym rozgrywanym w minioną niedzielę w Wiączyniu Dolnym. Biegacze i kijkarze do pokonania mieli malowniczą 10,5 km trasę wytyczoną na terenie lasu Wiączyńskiego ze startem i metą w Centrum Sportowo – Rekreacyjnym „ZBYSZKO”, a areną zmagań najmłodszych zawodników była główna ujeżdżalnia znajdująca się na terenie ośrodka.

Zwycięzcą V Biegu Majowego został Piotr Magiera z Myszkowa, wyprzedzając Krzysztofa Pietrzyka z LKS Koluszki oraz Krzyśka Krygiera reprezentującego Magellan S.A. Wśród Pań po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się Monika Kaczmarek z Szakali Bałut, która pokonała koleżankę klubową Małgorzatę Michalak – Mattar oraz medalistkę Mistrzostw Świata w biegu 24 godzinnym Agatę Matejczuk z KS Alaska. Nagrody dla najlepszych zawodników ufundowała Galeria Łódzka.

W Mistrzostwach Ziemi Łódzkiej w Nordic Walking najszybsi okazali się Michał Adam Osiński z Łodzi, który wyprzedził Jakuba Deląga z Piotrkowa Trybunalskiego i Wojciecha Kolasę z Łodzi. W rywalizacji Pań najszybsza była Beata Kołodziejczak z Sochaczewa, drugie miejsce zajęła Aleksandra Przybył z Łodzi, a trzecie podobnie jak rok temu Grażyna Troniarz z Raszyna. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez sklep truct.com.

Po zakończeniu rywalizacji biegaczy i kijkarzy odbyły się pokazy jeździeckie przygotowane przez KJ Zbyszko, które jak co roku wzbudziły wiele emocji wśród gości Centrum Sportowo – Rekreacyjnego ZBYSZKO.

Zawody odbyły się przy współpracy KS Alaska,  firmy inesSport, Centrum Sportowo – Rekreacyjne „ZBYSZKO”, Gminy Nowosolna, Klubu Biegacza „Nowosolna”, Fundacji Krwinka oraz sponsora głównego firmy Accenture. Partnerami Majowego Pikniku Sportowego były Galeria Łódzka, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi, Fundacja Krwinka, sklep trucht.com oraz Sport Vera,

Wyniki:

Bieg Majowy

Mistrzostwa Ziemi Łódzkiej w nordic walking

Biegi dla dzieci

Galeria by Doktorek

foto by INES & Doktorek

Powiązane Posty