IV Majowy Piknik Sportowy czyli sportowo – rodzinne zakończenie weekendu majowego.

W najbliższą niedzielę 4 maja w Wiączyniu Dolnym (gmina Nowosolna) odbędzie się IV Majowy Piknik Sportowy podczas, którego zorganizowany zostanie Bieg Majowy, Mistrzostwa Ziemi Łódzkiej w Nordic Walking oraz biegi dla dzieci. Do zawodów zgłosiło się ponad 300 uczestników, którzy do pokonania będą mieli 10 km trasę wytyczoną na terenie Lasów Wiączyńskich, przepięknego kompleksu leśnego oddalonego od centrum Łodzi o około 12 km. W tym roku start i meta biegu i marszu zlokalizowane będą na terenie Centrum Sportowo Rekreacyjnym „Zbyszko” co doda kolorytu rywalizacji, a kibicom umożliwi śledzenie walki na kilkuset ostatnich metrach. Dla pierwszych 350 biegaczy i kijkarzy, którzy ukończą zawody na mecie czekać będą pamiątkowe medale w kształcie podkowy oraz sadzonki drzewek ufundowane przez Lasy Państwowe: Już po raz drugi włączamy się w organizację eventu w Wiączyniu Dolnym, majowy termin sprzyja promocji lasów jako miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu.  mówi Hanna Bednarek-Kolasińska z Lasów Państwowych, dodając w tym roku Lasy Państwowe obchodzą 90 – lecie istnienia, mamy nadzieję że posadzone przez gości pikniku sadzonki, będą symbolizowały nasze Święto . 

W tym roku na zwycięzców IV Biegu Majowego czeka rekordowa pula nagród, zwycięzcy w klasyfikacji open kobiet i mężczyzn otrzymają bony na zakupy w Galerii Łódzkiej o wartości 500 zł, 400 zł i  300 zł. Nie zabraknie również nagród niespodzianek dla wszystkich uczestników sportowych zmagań.   

Po zmaganiach biegaczy i kijkarzy odbędą się pokazy dla kibiców przygotowane przez KJ „Zbyszko”, natomiast dzieci będą mogły uczestniczyć w przejażdżkach na kucykach do dyspozycji gości będzie również grill, a pobyt wszystkim gościom umyli koncert łódzkiego zespołu . 

Tegoroczna edycja jest już trzecią organizowaną w CSR „Zbyszko”. Każdy z Naszych Gości znajdzie coś dla siebie. Nasi kucharze zapraszają na grilla, gdzie serwowane będą soczyste, pieczone mięsa. Oprócz atrakcji kulinarnych, przygotowaliśmy dla wszystkich niespodziankę w postaci koncertu, który umili pobyt na terenie ośrodka oraz emocjonujące pokazy przygotowane przez KJ Zbyszko zachęca Emilia Wójcik Dyrektor CSR „Zbyszko” . 

Wszystkie osoby zainteresowane startem w biegu lub marszu zapraszamy do biura zawodów zlokalizowanego w Centrum Sportu i Rekreacji „Zbyszko” w Wiączyniu Dolnym 58 – dojazd m.in. autobusem linii 91 z stacji Łódź Widzew. Arena zmagań najmłodszych uczestników zawodów zlokalizowana będzie w samym centrum w/w ośrodka.

W ramach imprezy odbędzie się podsumowanie GP Łodzi 2014 na którym wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli zimowy cykl otrzymają pamiątkowe imienne medale, a zwycięzcy puchary i statuetki.

Współorganizatorami IV Majowego Pikniku Sportowego są Centrum Sportowo Rekreacyjne„Zbyszko”, Lasy Państwowe, Klub „Biegacz” Nowosolna, Urząd Gminy Nowosolna, a organizatorem firma inesSport. Informacje o zawodach znajdują się na stronie www.gplodzi.pl

Program zawodów:

9:00 – otwarcie biura zawodów

11:00 – zamknięcie biura zawodów

11:30 – start biegu

11:31 – start nordic walking

12:30 – pokazy kJ Zbyszko

12:45 – dekoracja zwycięzców biegu

13:00 – pokazy kJ Zbyszko

13:30 – start biegów dziecięcych 

14:00 – dekoracja biegów dziecięcych

14:10 – dekoracja nordic walking

14:20 – dekoracja GP Łodzi 2014

15:00 – zakończenie imprezy

Powiązane Posty