Biegamy i chodzimy podczas II Majowego Pikniku Sportowego

 

W najbliższą niedzielę, 13 maja, w Wiączyniu Dolnym (gmina Nowosolna) odbędzie się II Majowy Piknik Sportowy podczas, którego zorganizowany zostanie Bieg Majowy, Mistrzostwa Ziemi Łódzkiej w Nordic Walking oraz biegi dla dzieci. Trasa zawodów na dystansie 10 km wytyczona została na terenie Lasów Wiączyńskich, przepięknego kompleksu leśnego oddalonego od centrum Łodzi o około 12 km. Biuro zawodów znajdować się będzie w Centrum Sportowo Rekreacyjnym „Zbyszko” w Wiączyniu Dolnym 58. 

Dla wszystkich biegaczy i kijkarzy, którzy ukończą zawody na mecie czekać będą pamiątkowe medale, a dzieci otrzymają dyplomy. Podczas II Majowego Pikniku Sportowego odbędzie się specjalnie przygotowany przez KJ „Zbyszko” pokaz dla kibiców, natomiast dzieci będą mogły bawić się w specjalnej strefie zabaw. 

Do uczestnictwa w imprezie zachęcane są w szczególności całe rodziny. Organizatorzy zadbali, by nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych gości. W trakcie pikniku rodzinnego, dzieci będą miały możliwość przejażdżki na kucykach, zabaw na trampolinach a także malowania twarzy. Dla najmłodszych śmiałków przygotowano także specjalną kategorię rywalizacji biegowej – bieg przedszkolaka (oświadczenie dla osób poniżej 18 roku życia zezwalające na udział w imprezie)

Na zakończenie imprezy odbędzie się podsumowanie GP Łodzi 2012 wraz z wręczeniem pamiątkowych imiennych medali dla zawodników, którzy ukończyli zimowy cykl.

Szczegółowe informacje o II Majowym Pikniku Sportowym znajdują się na stronie www.biegampolodzi.pl.

Program zawodów II Majowego Łódzkiego Pikniku Sportowego

1. 9:00 – otwarcie biura zawodów

2. 11:00 – zamknięcie biura zawodów

3. 11:30 – start biegu

4. 11:31 – start nordic walking

5. 11:35 – pokaz KJ Zbyszko

6. 12:30 – dekoracja biegu

7. 12:45 – start biegów dziecięcych (przedszkolaki, klasy: 1 -3, 4 – 6, gimnazjum)

8. 13:25 – dekoracja biegów dziecięcych

9. 13:40 – dekoracja nordic walking

10. 14:00 – losowanie nagród wśród zawodników startujących w biegu i marszu

11. 14:15 – dekoracja GP Łodzi 2012

12. 14:45 – zakończenie imprezy

 

Do zobaczenia w niedzielę

Bartłomiej Sobecki

Powiązane Posty