Łódź zakończyła letni cykl CITY TRAIL

10 miast, 10 biegów na dystansie 5 km, a wszystko w niespełna 2 tygodnie. Tak w wielkim skrócie wyglądał lipcowy cykl biegów przełajowych – CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden onTour. Dziesiąte – ostatnie zawody w tegorocznej odsłonie cyklu odbyły się 30 lipca, w Łodzi. Zwycięzcą został Wojciech Karwowski z czasem 15:56. Drugie miejsce wywalczył Bartłomiej Błaszczyk (16:08), a trzeci był Paweł Krochmal (16:18). Wśród kobiet zwyciężyła Monika Kaczmarek, która poprawiła własny rekord trasy aż o 36 sekund. Dzisiejszy wynik Moniki to 17:01. Drugą lokatę zajęła Beata Klimek (17:48), a trzecie miejsce wywalczyła Dominika Wiecha (18:36). Bieg główny ukończyło 150 zawodników.

– Jestem po dwutygodniowym roztrenowaniu, więc biegłam dzisiaj „na świeżości”, co jak widać wyszło mi na dobre. Ten sezon pozostaje nietypowym, bo nadal nie ma pewności, jak będzie wyglądała biegowa jesień, ale najprawdopodobniej pobiegnę poznański półmaraton w październiku. Nie będę ukrywać, że marzy mi się życiówka w maratonie. Miałam startować  w Poznaniu właśnie, ale organizatorzy zdecydowali, że w miejsce królewskiego dystansu będzie półmaraton, więc muszę poszukać innego biegu – możliwe, że za granicą – mówiła na mecie zwyciężczyni– Monika Kaczmarek.

W Parku Baden-Powella biegali nie tylko dorośli. Impreza rozpoczęła się od zawodów dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Najmłodsi uczestnicy mieli do pokonania 300 m. Nieco starsi – 600 m. Młodzież biegała na dystansie 1 km oraz 2 km. W zawodach wzięło udział blisko 100 młodych sportowców!

Informacje o biegach i wyniki można znaleźć na www.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u. Partnerami imprezy są Nationale-Nederlanden oraz marki Salomon, Suunto i Sklep Biegacza.

Powiązane Posty