Nieoficjalny VII Bieg Świętojański

Święto Kupały znane było przed wiekami jako święto ognia, wody, radości i miłości. Wywodzące się z tradycji pogańskich, przetrwało aż do naszych czasów. Jak co roku zapraszamy Was do Arturówka na Bieg Świętojański. Tym razem będzie to nieformalna edycja biegu, w formie biegu przyjaźni. Będzie to także okazja do obchodów 10-lecia Klubu Biegacza Arturówek Łódź. Startujemy w sobotę 22 czerwca o godzinie 19.00 w Arturówku, sprzed recepcji MOSiR. Podzielimy się na dwie grupy. Pierwsza sportowa, druga rekreacyjna. Obie pobiegną trasy po Lesie Łagiewnickim w różnym tempie i o różnej długości, tak aby spotkać się po godzinie w Arturówku (około godziny biegania) i wspólnie rozpocząć biesiadowanie przy ognisku 

Zamiast uiszczania opłaty wpisowej (0zł) proponujemy aby każdy przyniósł własne napoje i jedzenie, czyli kiełbaski we własnym zakresie. My zapewniamy ognisko i naczynia jednorazowe. 

Wstępnie planujemy zabawę do 22-giej 

Tegoroczna, siódma edycja biegu ma nietypowy charakter. Na spotkanie przy ognisku zapraszamy biegaczy ze wszystkich klubów jak również osoby biegające indywidualnie i wszystkich chcących spędzić wieczór wspólnie, przy ognisku., ale bez ścigania się. 

Za rok VIII Bieg Świętojański na dystansie 15 km – 3 pętle po 5 km, po Lesie Łagiewnickim.

Powiązane Posty