Jubileuszowa edycja biegu Daj piątaka na dzieciaka już niebawem!

To już oficjalna wiadomość – 17 czerwca 2023 pobiegniemy wspólnie w Biegu Daj 5 na dzieciaka.

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa. Charytatywna impreza organizowana na łódzkich Bałutach obchodzić będzie swój jubileusz.

Ciężko nam uwierzyć, że spotkamy się już po raz 10 i ciągle zadajemy sobie pytanie – kiedy to zleciało? Doskonale pamiętamy nasze biegowe, skromne początki, jednak wraz z każdą edycją rozwijamy się coraz bardziej. To nie byłoby możliwe bez najważniejszych osób – Biegaczy, którzy dzielnie pokonują kilometry w Biegu Daj piątaka na dzieciaka.

I rzeczywiście – impreza organizowana przez Fundację Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” co roku przyciąga setki uczestników. Już pierwsza edycja biegu, mająca miejsce we wrześniu 2014 roku zgromadziła ponad dwustu startujących, a liczba ta nie maleje. W tym roku Organizatorzy przewidują limit 700 uczestników na 5-kilometrowej trasie biegu głównego.

Trasa którą pobiegną uczestnicy za nieco ponad 2 miesiące jest jedną z atrakcji, które będą czekać na uczestników jubileuszowej edycji biegu

Mimo że do startu zostało jeszcze trochę czasu, przygotowujemy dla Was – Biegaczy wiele niespodzianek, a jedną z nich, którą już teraz możemy się pochwalić jest całkiem nowa trasa biegu głównego. Nie będziemy jednak odbiegać od tradycji naszego biegu, zatem już dzisiaj możemy zapewnić, że z Bałut nie wybiegniemy. Niezmieniona zostaje także długość trasy, czyli 5 km w Biegu Głównym i 500 m w Małych Cwaniakach i Wózkach w biegu

Impreza, której serce będzie mieścić się na ulicy Żabiej w Łodzi, nie jest typowymi zawodami. Jest to przede wszystkim bieg, w którym wszyscy są zwycięzcami – a największymi spośród nich, dzieciaki z niepełnosprawnościami. Głównym celem biegu jest bowiem uzyskanie wsparcia finansowego dla Fundacji Kolorowy Świat, pomagająca dzieciom niepełnosprawnym w zakresie terapii i edukacji. Połączenie startów dorosłych, wraz z biegami dzieci, które są beneficjentami jest jednym z celów Fundacji, co również pozwala na pokazanie problemu, z jakimi te młode osoby spotykają się na co dzień.

Organizatorzy równocześnie promują pomaganie przez bieganie, a ze swojej strony zapewniają rodzinną atmosferę i sportową rywalizację, a na uczestników na mecie czekać będzie także pamiątkowy medal!

Opłata startowa wynosi 65 zł w biegu głównym oraz 10 zł w biegu Małego Cwaniaka. Zapisu można dokonać klikając tutaj!

Do zobaczenia na trasie biegu Daj 5 na dzieciaka 🙂

Powiązane Posty