Jesienny Festiwal Szakala odbędzie się 26 – 27.10.2024

Weekend przed Świętem Wszystkich Zmarłych już na dobre wpisał się w kalendarz biegowych imprez, a to za sprawą klubu Szakale Bałut Łódź. Od ponad dekady organizują Oni półmaraton po lesie łagiewnickim i z roku na rok impreza się rozrasta oferując biegaczom coraz więcej, aż w 2023 roku stała się Jesiennym Festiwalem Szakala. Tegoroczny odbędzie się w dniach 26-27 października i oferować będzie cztery biegi, a w zasadzie pięć, ale o tym za chwilę….

Festiwal zacznie się w sobotę 26-go od Biegu Ultra, poprowadzonego m. in. malowniczymi ścieżkami Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Trasa licząca 57km i blisko 800m pionu w większości poprowadzona została leśnymi drogami. Oferuje kilka mocnych podbiegów, które zweryfikują kto dobrze przygotował się do tego biegu.

Niedzielnym przedsmakiem wielkiego biegania będą biegi Szakalątek na różnych dystansach w zależności od wieku najmłodszych biegaczy. Dla wszystkich lubiących krótsze dystanse będzie przygotowany ośmiokilometrowy Cross, a w samo południe rozpocznie się już XIV odsłona słynnego Półmaratonu Szakala, trasa nie jest łatwa, oferuje strome parowy czy najsłynniejszy podbieg w Łagiewnikach tzw. Orientusia, dlatego rekord trasy należący od kilku lat do Tomasza Osmulskiego wynosi 1:13:09. Trudy podbiegów rekompensują kolorowe drzewa, zapach lasu i szelest jesiennych liści. To wszystko sprawia, że jak ktoś raz pobiegnie dookoła lasu łagiewnickiego, to już będzie wracał tutaj co rok, powiększając swoją kolekcję oryginalnych kubków, które co rok są nieodzownym elementem pakietów startowych.

A jeśli komuś mało biegania, może spróbować rywalizacji w formule Szlem Szakala, biegnąc w sobotę Ultra, a w niedzielę półmaraton. Zeszłorocznej zwyciężczyni Patrycji Berezowskiej tak spodobały się Szakalowe ścieżki, że już zapowiedziała swój ponowny udział w dwudniowym bieganiu.

Wszelkie informacje o biegu znajdziecie na Facebooku Szakali lub na stronie klubowej www.szakalebalut.pl

Foto: Beata Oleksiewicz

Powiązane Posty