II BIEG WYGRAJ z DEPRESJĄ – TO JEST MOŻLIWE

W zeszłym roku, tak trudnym dla wszystkich ze względu na kolejne ograniczenia wynikające z Covid-19 M LIGA po raz pierwszy zorganizowała BIEG Wygraj z Depresją. Przyczynkiem do tego był m.in. Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją, chociaż nie był to jedyny powód.

Depresja to choroba cywilizacyjna, która zbiera coraz większe żniwo. Niestety ciągle jest tematem tabu, a ludzie na nią cierpiący często nawet się do niej nie przyznają, uważając ją za coś wstydliwego. Osoby takie w wielu przypadkach są traktowane jako słabe, użalające się nad sobą, czy też padają ofiarą hejtu (zwłaszcza osoby znane).

Dlatego właśnie – jak mówi Maciej Mycielski – organizator biegu – my nie chcemy milczeć!. Chcemy o tym rozmawiać, chcemy być głośno, chcemy, żeby jak największa liczba osób zrozumiała, że depresja to nie jest powód do wstydu i tak jak każdą inną chorobę da się ją leczyć!

Właśnie dlatego w zeszłym roku rozpoczęliśmy tradycję, którą mamy nadzieję będziemy kontynuować w kolejnych latach. Chcemy spotkać się z Wami w lesie, żeby w trakcie tego biegu choć na chwilę uciec od trosk i zmartwień, uwolnić endorfiny i poczuć niezwykłą satysfakcję z faktu, że ruszyliśmy się choć na chwilę.

Chcemy aby ŁÓDŹ dołączyła do nas!!!”

WŁAŚNIE – CO na to Łódź?

26.02.2022 – to jest ten DZIEŃ, w którym MLIGA zaprasza WSZYSTKICH do LASU ŁAGIEWNICKIEGO na wydarzenie sportowe II BIEG Wygraj z Depresją.

Bieg, poza zwróceniem uwagi na problem depresji ma także cel charytatywny, a mianowicie część wpisowego zostanie przekazana na pomoc Szpitalowi Psychiatrycznemu im. J. Babińskiego w Łodzi. Jest to inicjatywa WAŻNA, gdyż ośrodki zajmujące się problemem informują, że kolejki potrzebujących rosną. Dotyczy to obecnie w bardzo dużym stopniu dzieci i młodzieży.

A co będzie się działo dokładnie?

Będą dystanse i biegowe i dla uprawiających Nordic Walking.

Będą dystanse dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży, czyli:

  • Bieg na 5km i 10km dla dorosłych
  • Nordic Walking na 5km
  • Bieg dla młodzieży (10 – 13 lat) na 1000m
  • Bieg dla dzieci na 200 m – przy czym mile widziane są dzieci w każdym wieku, nawet te naprawdę małe. Razem z nimi wystartuje maskotka MLIGII – duży niebieski pluszak LIGUŚ!

Każdy ze startujących dostanie pakiet startowy, a w nim m.in. numer startowy, oryginalną koszulkę okolicznościową i piękny pamiątkowy medal!

Organizator, Stowarzyszenie Mała Liga zaprasza na bieg.

Pokażmy, że potrafimy pomagać, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc!

ZAPISY:

Edycja łódzka: https://dostartu.pl/ii-bieg-wygraj-z-depresja-powered-by-m-liga-cross-run-edycja-odz-v6827

Regulamin: https://dostartu.pl/statute_files/6827_pl.pdf

Powiązane Posty