Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów SPAŁA 2010

Spała to niewielka miejscowość położona około 50 km od Łodzi. Panują tam bardzo dobre warunki do biegania. Pomijając wspaniałe spalskie lasy, które umożliwiają nawet długie wybieganie po leśnych duktach, Znajduje się tam ośrodek przygotowań dla lekkoatletów. W skład kompleksu sportowego wchodzi bieżnia 400 m , oraz 200m bieżnia pod dachem, dająca warunki do treningu niezależnie od pogody, jest tam również basen, siłownia, sauna. Wszystko czego potrzebują sportowcy w okresie najważniejszych przygotowań, jak również w codziennym treningu.

Właśnie w Spale w miniony weekend odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów 2010. Wśród zawodników z całego kraju byli również reprezentanci naszego województwa. Na szczególną uwagę z racji wyników zasługują przede wszystkim Adam Kszczot, który zdobył złoty medal pokonując dystans 800 m w 1:50;25. Jest to wynik odbiegający od ostatnich wspaniałych występów Adama, o których pisaliśmy na stronach naszego serwisu. Najwyraźniej jednak dominacja na krajowych bieżniach nie zmusza reprezentanta RKSu do bicia, czy nawet zbliżania się do swoich rekordów życiowych. Świetnie również zaprezentował się również Kamil Budziejewski – 47,20. Reprezentant AZS Łódź zajął 2 miejsce w biegu na 400 m przegrywając jedynie z Marcinem Marciniszynem – 46,80. Wśród pań dwa medale zdobyła reprezentantka MKSu Aleksandrów Łódzki Joanna Skibińska. Joanna w trójskoku wynikiem 14,05 wywalczyła złoto, by w skoku w dal zdobyć srebro osiągając odległość 6,29. W pięcioboju 3510 punktów jakie zdobyła Agnieszka Szablewska – RKS Łódź – pozwoliły jaj na zdobycie brązowego medalu .

Wszystkim uczestnikom Mistrzostw, a przede wszystkim naszym medalistom GRATULUJEMY.