DOZ Maraton Łódź z nową trasą

Znamy trasę DOZ Maraton Łódź. Organizatorzy opublikowali jej przebieg, który został zmodyfikowany ze względu na remonty ulic, ale wiele jej fragmentów z poprzedniego roku zostało zachowanych. Biegacze tradycyjnie wystartują z ulicy Bandurskiego, pobiegną m.in. ulicą Maratońską, a finiszować będą w Atlas Arenie.

  • Trasa maratonu jest szybka, płaska i ciekawa. Wracamy na Retkinię ale większość kilometrów biegacze pokonają w ścisłym centrum Łodzi. Pierwszy raz zarówno maratończycy, jak i zawodnicy pokonujący dystans 10 km pobiegną tunelem trasy W-Z – informuje dyrektor imprezy, Jacek Chmiel. Maraton to dystans, do którego trzeba się przygotowywać wiele miesięcy. Ci, którzy nie czują się na siłach, by przebiec ponad 42 km, mogą wziąć udział w biegu na dystansie 10 kilometrów. Ale to nie wszystko. W programie imprezy są jeszcze rywalizacje sztafet:
    dwuosobowych Half&Half Maraton oraz sześcioosobowych Ekiden. Dzień przed maratonem, w sobotę 15 kwietnia, odbędą się biegi dziecięce Kids Run. Rywalizacja sztafet olimpijskich staje się powoli tradycją DOZ Maratonu Łódź. Jak przekonują organizatorzy, kibice na pewno zobaczą na trasie sportowców, którzy w przeszłości reprezentowali Polskę na arenach międzynarodowych. Trwa potwierdzanie składu sztafet olimpijskich.

Podobnie jak w latach poprzednich, zawodnicy i kibice mogą liczyć na szereg udogodnień. Ponownie będzie można śledzić postępy wybranego uczestnika na trasie. Funkcja live tracking pozwoli na precyzyjne określenie momentu przebiegnięcia przez zawodnika poszczególnych punktów na trasie oraz określenie przybliżonego momentu przekroczenia linii mety. – Jak to zrobić? Przed startem 16 kwietnia, na stronie www.lodzmaraton.pl oraz sts-timing.pl pojawi się opcja LIVE TRACKING. Po kliknięciu na ten przycisk będzie można wybrać nazwisko swojego zawodnika i następnie obserwować go na trasie – tłumaczy Jacek Chmiel.

Biegacze z Polski i zagranicy, którzy brali udział w łódzkiej imprezie w poprzednich edycjach wiedzą, że mogą liczyć na żywiołowy doping kibiców. Na tegorocznej trasie nie zabraknie również punktów muzycznych.

– Kiedy w 2011 r. po raz pierwszy obejmowaliśmy patronat tytularny nad łódzkim maratonem, wiedzieliśmy, że chcemy, by stał się on jedną z największych imprez biegowych w kraju. Dziś, po dziesięciu edycjach, mogę śmiało powiedzieć, że założenie to z sukcesem udało nam się zrealizować. Każdego roku DOZ Maraton Łódź gromadzi na starcie tysiące zawodników z Polski i ze świata, dostarczając niezapomnianych wrażeń i sportowych emocji zarówno dla biegaczy, jak i kibiców oraz mieszkańców. Impreza doskonale wpisuje się w realizowaną przez DOZ S.A. ideę promowania zdrowego trybu życia. Cieszy nas, że coraz więcej osób jest świadomych korzyści płynących z biegania i że do tej formy aktywności udaje nam się przekonywać także najmłodszych – podkreśla Maciej Słomiński, Dyrektor Marketingu DOZ S.A. Mam nadzieję, że sympatycy DOZ Maratonu Łódź jak co roku nie zawiodą i licznie dopiszą na starcie 16 kwietnia. Tym bardziej, że tegoroczna, 11.edycja wpisuje się w obchody jubileuszu 600-lecia Łodzi – dodaje.

Kolejna, już 11. edycja DOZ Maraton Łódź będzie nie tylko wyjątkowa, ale wręcz historyczna. Odbędzie się bowiem w roku 600-lecia nadania praw miejskich Łodzi. Dlatego spodziewam się i mocno będę mocno trzymała kciuki za łódzkich biegaczy, by ci pobili swoje rekordy czy osiągnęli swoje cele właśnie w tym niezapomnianym dla naszego miasta roku.
Wiem, że na listach startowych już jest ponad 2,5 tysiąca osób, ale jestem przekonana, że wyczerpany zostanie limit miejsc. Dziś bieganie to jedna z najpopularniejszych form aktywności, a DOZ Maraton Łódź słynie z dobrej organizacji, ciekawej otoczki i fajnego kibicowania. To zasługa naszych kibiców, ale też wolontariuszy i przede wszystkim organizatorów biegu. Dlatego, biegacze z Łodzi i nie tylko – zapisujcie się, cieszcie się bieganiem, osiągnijcie swój cel w 600-lecie Łodzi – zachęca Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Przypomnijmy, że 11. DOZ Maraton Łódź odbędzie się 16 kwietnia. Obecnie na listach startowych znajduje się 2500 osób. Szczegóły dotyczące 11. DOZ Maraton Łódź w tym formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.lodzmaraton.pl

Powiązane Posty