DOZ Maraton Łódź już w niedzielę

Już w niedzielę startuje 10 edycja DOZ Maraton Łódź! Punktualnie o 9:00 rekordowa liczba zawodników wystartują na dystansie 42 km, 10 km oraz sztafet. Niedzielne zmagania poprzedzą biegi dla dzieci, które odbędą się w sobotę.

– Przed nami wyjątkowy pełen sportowych emocji weekend – mówiła wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska. – Będzie się dużo działo. Jednym z głównym wydarzeń będzie dziesiąta, jubileuszowa edycja DOZ Maratonu Łódź. To wyjątkowe wydarzenie dla miłośników lekkoatletyki, ale szczególnie dla tych, którzy kochają biegać. Cieszę się, że przyjadą do Łodzi goście z całego kraju. Obok startu w niedzielnym maratonie będą mieli czas i możliwość poznania naszego miasta bliżej. Miasto Łódź od lat wspiera to wydarzenie sportowe. W tym roku przeznaczyliśmy kwotę 450 tys. zł. Bardzo się cieszymy, że DOZ Maraton staje się marką coraz bardziej rozpoznawalną. Przyciąga coraz większą liczbę biegaczy. Nie możemy zapominać o wszystkich innych biegach, które przy okazji DOZ Maratonu odbędą się już w sobotę.

Rekord frekwencji

– To jest rekord frekwencji, łącznie spodziewamy się około 8,5 tysiąca biegaczy na wszystkich dystansach – powiedział Maciej Słomiński. – Zgodnie z naszą misją dbania o zdrowie chcemy popularyzować aktywność fizyczną w szczególności bieganie. Ważne są wyniki sportowe, rekordy, ale istotny dla nas jest rekord frekwencyjny.

DOZ Maraton charytatywnie

Maciej Słomiński zwrócił też uwagę na aspekt charytatywny DOZ Maratonu Łódź 2022: – Aspekt charytatywny przejawia się w akcji Biegam-Pomagam, w ramach której każdy z biegaczy dobrowolnie może dodatkowo wesprzeć jeden z celów charytatywnych. W tym roku te cele to: pomoc dla seniorów i temat bardzo aktualny – pomoc dla Ukrainy.

Patronat nad charytatywnością biegu sprawuje DOZ Fundacja Dbam o Zdrowie. Zebrano już ponad 20 tys. zł.

Utrudnienia w ruchu

– Na pewno będą utrudnienia dla mieszkańców, za co przepraszamy – dodał Jacek Chmiel. – Z powodu maratonów zamykane są Nowy Jork, Tokio, Boston, Londyn. Dla wielu jest marzeniem ukończenie maratonu, za co też dostaną statuetki. Nasza strona lodzmaraton.pl zawiera wiele informacji, także o utrudnieniach w ruchu. Zrobiliśmy wszystko, by utrudnienia były jak najmniejsze.

Zdjęcie: DOZ Maraton Łódź

Powiązane Posty