Dominika Wiecha i Grzegorz Petrusiewicz najlepsi w styczniowym biegu CITY TRAIL

W niedzielę, 9 stycznia, w Parku Baden-Powella odbyła się trzecia już odsłona przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź (z pięciu zaplanowanych na sezon 2021/2022). Najlepszymi na 5-kilometrowej trasie okazali się Dominika Wiecha i Grzegorz Petrusiewicz. Linię mety minęło 315 osób. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 118 młodych sportowców.

Zwyciężczyni biegu – Dominika Wiecha wygrała dzisiaj po raz drugi w sezonie.

Mimo dość trudnych, śnieżnych warunków, biegło mi się luźno i oceniam, że to był bardzo udany start. Na co dzień biegam w tym parku, więc jeśli tylko mogę to z wielką przyjemnością biorę udział w CITY TRAIL i na pewno widzimy się w kolejnej odsłonie cyklu – mówiła na mecie najszybsza z kobiet dzisiejszych zawodów – Dominika Wiecha.

Wynik Dominiki Wiechy to 18:29. Jako druga zawody ukończyła Aleksandra Hornik (18:43), a trzecie miejsce wywalczyła Andżelika Niklewicz (21:06).

Drugie w sezonie zwycięstwo odniósł Grzegorz Petrusiewicz, z czasem 16:56.

– Oceniam, że warunki były dzisiaj lepsze niż podczas grudniowego startu, myślę, że nawet bez kolców dałoby się biegać. Mimo wszystko buty z kolcami dają komfort i lepszą przyczepność. Postaram się wystartować jeszcze minimum raz, by ukończyć cykl – podkreślił po biegu Grzegorz Petrusiewicz.

Drugą lokatę wywalczył Maksymilian Zawiślak (17:11). Trzecie miejsce zajął Krzysztof Pietrzyk, który metę minął w czasie 17:22.

Kolejny – czwarty już bieg w edycji 2021/2022 w Łodzi – jest zaplanowany na 6 lutego.

Organizatorem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden jest Fundacja Krok do Natury. Szczegółowe informacje o biegach, wyniki i zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego. Lokalnym współorganizatorem biegów w Łodzi jest firma InesSport.