Dominik – rehabilitacja Szakala

Zjazd na wąskiej asfaltowej drodze w górach. Z naprzeciwka wyjeżdża samochód… to była chwila, jak mrugnięcie oka. Tylko refleks sprawił, że Dominik uniknął czołowego zderzenia. Natychmiastowy transport do szpitala w Nowym Targu. Po diagnozie lekarze byli mocno zaniepokojeni i ze względu na trudność zabiegu zdecydowali o transferze do szpitala w Zakopanem. Dopiero po 3 dniach od zdarzenia podjęto się wykonania operacji. W sumie uszkodzonych zostało 8 kręgów odcinka piersiowego. Trzy z nich sklasyfikowano jako „uszkodzenie wybuchowe”, wymagające plastyki całych kręgów (śruby, druty). Pozostałe to pęknięcia wyrostków lub pęknięcia bez przemieszczeń.

Dominik jest człowiekiem aktywnym. Swoje pasje dzieli z dwójką nastoletnich dzieci oraz Rufusem -psem-adopciakiem, z którym wspólnie pojawia się na wielu sportowych imprezach. Dominika kojarzy w Łodzi wiele osób, bo spotkać go można było na licznych zawodach: na orientację (kilkukrotne podium w rajdach tego typu), w curlingu (zwycięstwa w turniejach amatorskich) oraz biegach przeszkodowych. Z zamiłowania łucznik, wielokrotny uczestnik i wolontariusz cyklu biegowego Parkrun, a przede wszystkim organizator oraz kierownik biegów Klubu Sportowego “Szakale Bałut Łódź” (Półmaraton Szakala, Sztafetowy Maraton Szakala, Wycie Szakala).

Jak sam twierdzi: „nie ma większej radości niż dobrze zorganizowany i odebrany przez uczestników bieg”.

Dominik przeżył upadek przy dużej prędkości i uderzenie tyłem głowy w betonowy przepust tylko dzięki kaskowi na głowie. Głowa ma się dobrze. Gorzej niestety z resztą ciała, bo jest ono mocno poturbowane. Chcielibyśmy pomóc naszemu Przyjacielowi w potrzebie, aby dalej mógł realizować swoje pasje, a przede wszystkim normalnie żyć.

Wsparcie przyda się tym bardziej, że jako przedsiębiorca – przy braku możliwości osobistej pracy, będzie miał mocno ograniczone dochody.

Stąd zbiórka, która przeznaczona jest w pierwszej kolejności na specjalistyczne łóżko z materacem (3000 zł) oraz na późniejszą rehabilitację, która będzie trwała co najmniej kilka miesięcy. Pomóżmy Dominikowi i nie pozwólmy zatrzymać Szakala w biegu!

Postępy zdrowotne Dominika można śledzić na profilu FB: „Złamany, nie załamany

Pozdrawiamy i prosimy serdecznie o wszelką pomoc, link do zbiórki: [KLIKNIJ]

Ekipa Szakali Bałut Łódź wraz z przyjaciółmi Dominika

Powiązane Posty