Czwarta edycja ogólnopolskiego biegu „Recepta na zdrowie”

Wielkimi krokami zbliża się najzdrowsza impreza biegowa w Polsce pod nazwą „Recepta na zdrowie”. 11 czerwca 2022r. już po raz czwarty biegacze z całej Polski wraz z rodzinami spotkają się w łódzkim Arturówku. Inicjatorem imprezy jest Okręgowa Izba Aptekarska w Łodzi, natomiast partnerem strategicznym w tym roku po raz pierwszy została Polska Grupa Farmaceutyczna oraz Klub Farmaceuty.

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się na dwóch dystansach 5km oraz 10km. Dodatkowo zaplanowane zostały także biegi dla dzieci i młodzieży na trzech dystansach według kategorii wiekowej.

Plan godzinowy biegów:

10.00 Bieg na 5 km

11.30 Bieg dzieci i młodzieży

13.00 Bieg na 10 km

Integracja środowiska farmaceutycznego

Poza klasyfikacją generalną kobiet i mężczyzn na obu dystansach, a także dzieci i młodzieży, prowadzona będzie także klasyfikacja farmaceutów i członków Ogólnopolskiego Klubu Farmaceuty.

To także im dedykowane jest to wydarzenie jako forma integracji całego środowiska zawodowego – zaznacza Paweł Stelmach, Prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Łodzi.

Zapraszam wszystkich farmaceutów, członków Okręgowej Izby Aptekarskiej, a także przyjaciół farmacji wraz z całymi rodzinami. Wierzę, że nasza tradycyjna już sobota w pierwszej połowie czerwca będzie równie udana jak w latach poprzednich i ponownie pokażemy, że bieganie to najlepsza inwestycja w zdrowie i poprawę jakości życia – dodaje.

Jako Polska Grupa Farmaceutyczna wspieramy farmaceutów od ponad 30 lat. Nasze zaangażowanie w najzdrowszy bieg w Polsce traktujemy jako kolejne pole naszego zaangażowania w tworzenie społeczności naszej branży. Cieszymy się, że tegoroczny bieg będzie okazją nie tylko do sportowej rywalizacji, ale również integracji środowiska właścicieli aptek, farmaceutów, techników farmaceutycznych i studentów farmacji. To pierwsza okazja, aby Członkowie Klubu Farmaceuty z całego kraju mogli się wreszcie spotkać i poznać – mówi Sebastian Grochala, Dyrektor Marketingu i Komunikacji Polskiej Grupy Farmaceutycznej.

Tych, kt
órzy należą do Klubu informujemy, że bieg będzie obfitował w różne aktywności dodatkowe, dzięki którym będziecie mogli Państwo powiększyć stan posiadanych punktów. Tych, którzy jeszcze do Klubu nie należą, zachęcamy do dołączania poprzez formularz dostępny na stronie www.klubfarmaceuty.pl dodaje Grochala.

Recepta na zdrowie” dla całej rodziny

Organizator zapewnia szereg atrakcji towarzyszących wydarzeniu:

„Recepta na zdrowie rok rocznie dedykowana jest całym rodzinom. Świadomie przygotowujemy całe wydarzenie w przestrzeni leśnej, z dala od miejskiego zgiełku, aby stworzyć atmosferę piknikową i pokazać alternatywne, zdrowe rozwiązania dla spędzania wolnego czasu. Wśród naszych gości będzie między innymi Szkoła Tenisa Ziemnego, pojawią się liczne animacje dla najmłodszych, a także wspólny grill. Ideą naszego wydarzenia jest także promocja biegania jako najprostszej formy ruchu” – mówi Michał Solarz, organizator techniczny wydarzenia.

Impreza rozwija się z roku na rok. Ci, którzy uczestniczyli w poprzedniej edycji biegu nie mieli opcji wyboru krótszej trasy na 5km – obecnie ta opcja już się pojawiła. Nastąpiła także drobna modyfikacja biegów podstawowych. Już od 16-ego roku życia będzie można wystartować wraz z dorosłymi. Jak widać impreza modyfikuje i zapewne w przyszłym roku nastąpi dalszy jej rozwój. Staje się to możliwe za sprawą wciąż powiększającego się grona partnerów i sponsorów, którym kolejny rok z rzędu dziękujemy za wsparcie – podsumowuje Michał Solarz, Matomi Sport.

Partnerzy strategiczni zapewniają każdemu uczestnikowi bogaty pakiet startowy, a po przekroczeniu linii mety także pamiątkowy medal. Zapraszamy na trasy biegu, jak i do kibicowania wszystkich, niezależnie od poziomu wytrenowania.

Zapisy internetowe poprzez stronę www.receptanazdrowie.net.pl potrwają do 8 czerwca 2022r. Po tym terminie zgłoszenia będą przyjmowane jeszcze w Biurze Zawodów.

Regulamin wydarzenia dostępny jest na stronie http://www.receptanazdrowie.net.pl/regulamin.html

Powiązane Posty