Czerwona Pętla 2 – wyścig ze słońcem

Już za kilkadziesiąt godzin, w sobotni poranek, o 4:16 Piotr Pazdej rozpocznie swoją drugą próbę ustanowienia rekordu szybkości (FKT, fastest know time – zdobywająca coraz większą popularność na całym świecie formuła zakładająca pokonywanie w jak najkrótszym tempie FKT, w przebiegnięciu Szlaku Okrężnego wokół Łodzi o długości około 185 km.

Piotrek jest znanym w środowisku ultramaratończykiem z Pabianic, wiceprezesem Stowarzyszenia Wszystko Gra – Pabianice(organizatora m.in. Pabianickiego Półmaratonu) oraz pomysłodawcą i dyrektorem wyjątkowego Ultramaratonu Leśna Doba.

Pierwsza „Czerwona Pętla”, jak nazywa swoje wyzwanie, odbyła się 16 listopada 2019 roku. Wtedy założeniem było złamanie 20 godzin (ostateczny czas 20h 42m 32s), a Piotr wybrał formę bez suportu, jakakolwiek pomoc z zewnątrz w zakresie odżywiania czy nawodnienia dozwolona była tylko w dwóch punktach. Tym razem od początku do końca towarzyszyć mu będzie dwóch kumpli na rowerach, którzy zajmą się tym, aby jedynym jego zadaniem było jak najszybsze przebieranie nogami. Celem jest wygrana ze słońcem, czyli przebiegnięcie całego szlaku od świtu do zmierzchu, bez potrzeby używania czołówki. W sobotę słońce wschodzi o 04:16, a zachodzi 16 godzin i 41 minut później, o 20:58, ciemno jednak ciemno robi się mniej więcej godzinę później, co – zważywszy na fakt, że ostatnie kilometry będzie biegł przez Pabianice, daje mu jakieś 18 godzin na zrealizowanie swojego planu.

Jak sam mówi, robi to nie tylko dla zaspokojenia potrzeby realizowania kolejnych, coraz ambitniejszych celów, ale także z chęci popularyzowania takiej formy rywalizacji.

Start: sobota, godzina 4:16 ze skrzyżowania ulic Wiejskiej i Wileńskiej w Pabianicach

Link do śledzenia Piotra na żywo: http://activeprogress.eu:8082/czerwona-petla/

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/898996600600563/

Powiązane Posty