Czerski i Sekieta z medalami Mistrzostw Świata Masters w finlandzkim Tampere

Przemysław Stupnowicz: W terminie 29 czerwca – 10 lipca w Tampere (Finlandia) odbywały się 24. Mistrzostwa Świata Masters w Lekkiej Atletyce, czyli mistrzostwa sportowców po 35. roku życia.

Spośród uczestników z całego świata, nasz kraj reprezentowało 81 osób, które zdobyły aż 52 medale. 13 złotych, 18 srebrnych, 21 brązowych. Wśród nich byli również zawodnicy z Łodzi, Krzysztof Czerski reprezentujący Klub Sportowy Ultra Team Łódź, oraz Radosław Sekieta z Klubu Sportowego Dynamic Łódź.

Podopieczny trenera Przemysława Stupnowicza, chodziarz sportowy Krzysztof Czerski wystartował we wszystkich objętych zawodami trzech dystansach, 5000 metrów, 10 km oraz 20 km. Na pierwszym z wymienionych dystansów zajął 4. miejsce w kategorii M40, ulegając trójce Hiszpanów, ustanawiając swój rekord życiowy 23.53,68. Na dychę i dwudziestkę oprócz rywalizacji indywidualnej odbywała się walka o medale drużynowo. Na 10 km nasz reprezentant znów musiał uznać wyższość Hiszpanów i zameldował się na mecie jako czwarty z czasem 50:14, jednak w drużynie z Konradem Morawczyńskim i Grzegorzem Grinholcem zdobył srebrny medal MŚ w kategorii M40! Nie gorzej panom poszło na 20 km, gdzie zawodnik KS Ultra Team Łódź zajął indywidualnie 6. miejsce z życiówką 1:48:42, ale w klasyfikacji drużynowej znów zostało wywalczone srebro, przed Włochami, a za Hiszpanami!

Tym samym nasz łódzki chodziarz zaliczył niesamowity debiut na imprezie tej rangi, przywożąc ze sobą dwa srebrne medale.

Drugi zawodnik z Łodzi, Radosław Sekieta MŚ zaczął 19. miejscem w biegu na 800 metrów (2:12,22), by potem wystartować na 400 metrów przez płotki i uplasować się na 5 pozycji (1:00,48, co jest rekordem Polski Masters). Kolejnym startem biegacza był bieg na 400 metrów i 13. miejsce (55.05), a ostatnim przystankiem tych mistrzostw dla Sekiety była sztafeta 4 x 400 metrów i tutaj wielki sukces, złoty medal w kat. M35 panów w składzie Jakub Adamczyk, Bartosz Porzuczek, Szymon Ogonowski i nasz Radosław Sekieta.

Tak właśnie zaprezentowali się nasi łódzcy zawodnicy na Mistrzostwach Świata Mastersów co z całą pewnością zapisuję się w historii łódzkiego sportu i pokazuję, że rywalizacji mastersów to coś ważnego i potrzebnego.