CITY TRAIL w Łodzi po raz drugi: grad rekordów!

W niedzielę, 6 grudnia w Parku 3 Maja odbyły się drugie w sezonie 2015/2016 zawody w ramach ogólnopolskiej serii biegów przełajowych CITY TRAIL. Uczestnicy mieli świetne warunki do biegania, co potwierdzają wyniki zwycięzców.  Najlepszym na 5-kilometrowej pętli był – Tomasz Osmulski z czasem 15:42. Drugie miejsce zajął Grzegorz Petrusiewicz (15:44), a trzecie – Błażej Skowroński (15:51). Wynik Tomasza jest rekordem trasy, ale warto podkreślić, że cała pierwsza trójka – a nawet czwórka – zawodników uzyskała wyniki lepsze od dotychczasowego rekordu trasy. 

W rywalizacji kobiet najlepszą okazała się Monika Kaczmarek – zwyciężczyni poprzedniej edycji. Jej czas – 17:25 to rekord trasy kobiet. Drugie miejsce zajęła Sylwia Ślęzak (18:25), a trzecie – Zuzanna Mokros (18:40). 

Monika Kaczmarek to zawodniczka mogąca pochwalić się wynikiem 2:52:06 w maratonie. Aktualnie rozpoczyna przygotowanie do sezonu 2016. – Jestem w pierwszym tygodniu po roztrenowaniu, te kilka treningów w ostatnich dniach to był bardzo spokojny, typowo wdrożeniowy trening. Mimo to udało mi się dzisiaj dobrze pobiec. Szczerze mówiąc sama byłam zaskoczona. Na pewno coś w tym jest, że po jakimś czasie mocniejszego treningu, potrzebna jest przerwa. Mnie ona widać dobrze zrobiła, choć przyznam szczerze, że brakowało mi treningów  – podkreśliła po biegu Monika Kaczmarek.

W biegu głównym wzięło udział 318 osób, z kolei w zawodach dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior rywalizowało kilkudziesięciu młodych sportowców. Część zawodników postanowiło pobiec z rekwizytem Św. Mikołaja, a niektórzy – jak Agata Daniel – w pełnym stroju Świętego! – Było dość ciężko. Za rok przygotuję wygodniejsze przebranie – mówiła na mecie Agata. 

Przypomnijmy, że cykl CITY TRAIL odbywa się od września pod nazwą Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W sezonie odbędą się jeszcze cztery imprezy w Łodzi. Najbliższa 3 stycznia, kolejne: 24 stycznia, 14 lutego i 6 marca. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody należy pobiec w co najmniej czterech biegach. 

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Współorganizatorem łódzkiego cyklu jest firma InessSport, a lokalnym Partnerem – MOSiR Łódź

Powiązane Posty