CITY TRAIL w Łodzi po raz drugi!

W niedzielę, 27 listopada odbędzie się drugi bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź w edycji 2022/2023. To cykliczna impreza na dystansie 5 km, rozgrywana na ścieżkach w parkach: Baden-Powella oraz 3 Maja. W październikowych zawodach wzięło udział 280 biegaczy. Zwycięstwo odnieśli Maksymilian Zawiślak i Dominika Wiecha. Podobnie, jak przed miesiącem – rywalizacji dorosłych towarzyszyć będą biegi dla dzieci i młodzieży. W poprzedniej imprezie wystartowało 191 młodych adeptów biegania. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 23 listopada. Rejestracja będzie możliwa również w biurze zawodów.

5 x 5 km – bez limitu czasu i limitu miejsc

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to zawody organizowane w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 zaplanowano 5 biegów – wszystkie na tej samej, 5-kilometrowej, przełajowej trasie. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody należy pobiec minimum 3 razy. Podsumowanie edycji odbędzie się na oddzielnej, szóstej imprezie. Poza tym, organizatorzy planują ogólnopolski finał sezonu (CITY TRAIL odbywa się w dziesięciu miastach w całej Polsce) pod nazwą CITY TRAIL Gold.

Regularność w aktywności fizycznej jest kluczowa, aby obserwować efekty w postaci lepszej kondycji, poprawy samopoczucia, czy utraty zbędnych kilogramów. I właśnie dlatego cykliczna formuła biegów CITY TRAIL jest dobrym motywatorem. Dla każdego. Biegaczy, którzy trenują i startują w zawodach z zamiarem poprawiania rekordów życiowych, ale także dla osób, które biegają rekreacyjnie, dla przyjemności i zdrowia.

Piotr Książkiewicz, pomysłodawca i organizator biegów CITY TRAIL

Dodatkowa klasyfikacja

W ramach niedzielnego biegu wszyscy mężczyźni, którzy staną na starcie będą rywalizować w dodatkowej klasyfikacji – Puchar Poldanenu. To element działań edukacyjnych związanych z męskimi chorobami i dolegliwościami prowadzonych przez Fundację Krok do Natury, która od lat angażuje się w akcję Movember. W ramach Pucharu Poldanenu nagrodzeni zostaną trzej najszybsi panowie na mecie niedzielnych zawodów.

Zapisy trwają

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Poza Łodzią biegi CITY TRAIL odbywają się w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Poznaniu, Olsztynie, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Organizatorem CITY TRAIL jest Fundacja Krok do Natury. Łódzka edycja jest współorganizowana przez firmę InesSport.

CITY TRAIL Junior (fot. Konrad Ciężki)

Harmonogram wydarzenia:

  • godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów
  • godz. 9:20 – zbiórka najmłodszych Uczestników biegów Junior – kategorie D0 i D1 (ok. 200 m)
  • godz. 9:50 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D2 (ok. 400 m)
  • godz. 10:00 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D3 (ok. 600 m)
  • godz. 10:10 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D4/D5 (ok. 1 km)
  • godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów biegu głównego
  • godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km
  • godz. 11:40 – dekoracja Pucharu Poldanenu

Powiązane Posty