City Trail: Łódzcy biegacze na start!

Okazją do sprawdzenia formy będzie bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, który jest zaplanowany na niedzielę, 9 stycznia. Rywalizacja odbędzie się tradycyjnie w Parku Baden-Powella. Biegowi na 5 km towarzyszyć będą zawody dla dzieci i młodzieży. Rejestracja do niedzielnych zawodów trwa na www.citytrail.pl.

Cykl CITY TRAIL to pięć biegów, które zostaną rozegrane na przestrzeni sześciu jesienno-zimowych miesięcy (od listopada 2021 do marca 2022). Klasyfikacja generalna będzie stworzona na podstawie trzech najlepszych wyników, więc nadal jest możliwość, by dołączyć do cyklu i wywalczyć pamiątkowy medal, a być może także nagrody.

Warto wspomnieć, że poza klasyfikacją open kobiet i mężczyzn, po zakończeniu cyklu nagrodzone zostaną także najszybsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy z poszczególnych kategorii wiekowych, a jest ich łącznie aż dwanaście. Sytuacja w czołówce wygląda następująco: wśród kobiet prowadzi druga zawodniczka listopadowego biegu i zwyciężczyni grudniowej rywalizacji – Andżelika Niklewicz; w męskiej rywalizacji liderem jest pierwszy w listopadzie i drugi w grudniu – Maksymilian Zawiślak. Zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn sytuacja może się jeszcze znacząco zmienić.

Start niedzielnego biegu głównego odbędzie się tradycyjnie o godz. 11:00. Wcześniej – o godz. 9:20 rozpoczną się zawody CITY TRAIL Junior (w pięciu kategoriach wiekowych). Rejestracja do zawodów odbywa się na stronie www.citytrail.pl, ale będzie możliwa także w dniu biegu – w biurze zawodów, które będzie zlokalizowane przy Motodromie w Parku Baden-Powella i będzie działać w godz. 8:30-10:30.

Przed nami już trzecie zawody. W tym trudnym okresie doceniamy każde spotkanie z naszymi biegaczami, bo mamy świadomość, że sytuacja związana z pandemią jest dynamiczna. Nie narzekamy, realizujemy nasze założenia, działając oczywiście zgodnie z obowiązującymi przepisami. Branża biegowa bardzo ucierpiała przez ostatnie 1,5 roku, ale jesteśmy zdania, że musimy starać się ją odbudować, dlatego angażujemy się w nasz cykl CITY TRAIL i inne imprezy w 100% – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL.

Warto zaglądać również na profil imprezy na Facebooku, gdzie pojawia się wiele ciekawostek oraz zdjęcia z biegów. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Kolejne terminy biegów CITY TRAIL w Łodzi to 6 lutego i 6 marca. Lokalnym współorganizatorem zawodów jest firma InesSport.

Powiązane Posty