Botaniczna Piątka Łódź już w najbliższą sobotę

Jesienna edycja zawodów rozpoczęła się 25 września w Ogrodzie Botaniczny „Myślęcinek” w Bydgoszcz, a zakończona zostanie 6 listopada biegiem w Leśnym Ogrodzie Botaniczny w Gdyni.

Botaniczna Piątka to ogólnopolski cykl zawodów biegowych na dystansie 5 km rozgrywany w ogrodach botanicznych. Impreza organizowana jest od 2016 r. i  stale powiększa liczbę swoich lokalizacji, obecnie wystartować można  m.in. w Poznaniu, Warszawie, Lublinie, Mikołowie, Kielcach, Gdyni, Bydgoszczy i Mikołowie. W Łodzi wydarzenie zadebiutowało w czerwcu 2017 roku.

Zawody skierowane są zarówno do doświadczonych biegaczy, jak i tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę. Zawodnicy mogą wystartować w jednej z trzech grup. Grupa „Zielona”  z wydłużonym limitem czasowym umożliwia pokonanie trasy truchtem, marszo-biegiem lub marszem. Poza rywalizacją dorosłych organizowane są także biegi dziecięce na czterech krótszych dystansach dostosowanych do wieku zawodników.

Za linią mety każdy uczestnik nagradzany jest pamiątkowym medalem z motywem roślinnym, dodatkowo przeprowadzane są dekoracje najszybszych w kategoriach OPEN Kobiet i Mężczyzn oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych. Od letniej edycji zawodów statuetką honorowany jest także najstarszy uczestnik biegu.

Celem zawodów jest zachęcenie osób w każdym wieku do podejmowania aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Organizatorzy podkreślają ponadto, że zależy im na stwarzaniu okazji do zapoznawania się z walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi ogrodów botanicznych w całej Polsce.

Zapisy internetowe trwają do piątku (07.10 do godz. 12:00), po tym terminie na bieg będzie można zapisać się także w dniu imprezy w biurze zawodów.
Więcej szczegółów dotyczących cyklu Botaniczna Piątka znajduje się na stronie https://botaniczna5.pl/

Powiązane Posty