Rekordowa frekwencja podczas górzystej odsłony Biegam i Chodzę po Łodzi

W niedzielne przedpołudnie ponad 170 biegaczy i kijkarzy stanęło na starcie drugiej odsłony cyklu Biegam i Chodzę po Łodzi i zapewne nikt nie spodziewał się, że zawody w lesie Łagiewnickim będą … biegiem górskim. Trasa liczyła dwie pętle po 5 km i na każdej z nich znajdowały się dwa duże podbiegi – jeden po 3 (6) km, a drugi na 4 (9) km – w ocenie zawodników trudniejszy technicznie do pokonania. Do tego dodać trzeba kilka mniejszych podbiegów, kilka prostych i parę małych zbiegów, wszystkie te elementy złożyły się na trasę, która zostanie w pamięci wielu startujących zawodników – 16 września będzie można zmierzyć się z nią po raz drugi. Rywalizację biegaczy wygrał Mateusz Pacholec z Łodzi, który z każdym kilometrem powiększał przewagę nad goniącą go grupą, uzyskując na mecie czas 36:35. Drugi na mecie zameldował się Daniel Matusiak z ŁKB na Zdrowie z czasem 37:56. Na najniższym stopniu podium stanął Rafał Kazimierczak z Bogdanki – 38:30.
Rywalizację kobiet wygrała reprezentantka Pabianic – Zuzanna Mokros, która pokonała trasę w czasie 42:22, wyprzedziwszy Monikę Glonek z LKS Koluszki i Sylwię Badowską z Fan Run Team.

Bieg ukończyło 131 biegaczy z Ziemi Łódzkiej oraz kilku miast Polski m.in. z Bydgoszczy, Kielc, Warszawy i Jeleniej Góry.

Na starcie rywalizacji marszu nordic walking stanęło 41 uczestników. Przed zawodami odbyła się rozgrzewka, którą poprowadziła Dorota Lasota z LZS Justynów. Rywalizację mężczyzn wygrał Dariusz Makulec z Sochaczewa, który pokonał dwóch zawodników chodzepolodzi.pl Team – Janusza Molendę i Przemka Stupnowicza. Najszybsza wśród Pań okazał się Beata Kołodziejczak z Sochaczewa, która pokonała Dorotę Lasotę i Annę Rodak z LZS Justynów.

Słowa uznania należą się Beacie Mazur, która po raz pierwszy w życiu wystartowała w zawodach nordic walking. Do mety dotarła po ponad dwóch godzinach w szpalerze zawodników, którzy witali ją gromkimi brawami – naprawdę Wielkie gratulacje dla Beaty za walkę na całym dystansie oraz … podziękowania dla kibiców, za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery na finiszowych metrach Beaty.

Kolejne zawody z cyklu Biegam i Chodzę po Łodzi odbędą się 29 lipca 2012 roku w Parku na Zdrowiu – biegacze będą mieli do pokonania dystans 10 km, a kijkarze 5 km. Szczegółowe informacje o zawodach znaleźć można na stronie www.biegampolodzi.pl.