Biegam i chodzę po Łodzi 2012 czyli Żar Tropików w Parku na Zdrowiu

 

W minioną niedzielę w Parku na Zdrowiu nastąpiła inauguracja nowego cyklu dla biegaczy pod nazwą „Biegam po Łodzi 2012”. Zawodnicy mieli do pokonania dwie pętle wokół parku o długości 5 km. Warunki do biegania były ciężkie z uwagi na bardzo wysoką temperaturę ok 31 stopni w cieniu, co przełożyło się również na osiągane czasy przez startujących biegaczy. Najszybciej 10 km trasę pokonał reprezentant LKS Koluszki – Krzysztof Pietrzyk, wśród Pań triumfowała Monika Kaczmarek z Łodzi. 

W ramach cyklu „Biegam po Łodzi 2012” odbywają się zawody dla miłośników nordic walking pod nazwą „Chodzę po Łodzi 2012”. W inauguracyjnych zawodach kijkarze mieli do pokonania jedną pętlę o długości 5 km. Triumfatorami zostali dobrze znani z GP Łodzi Józef Brzezina z Sochaczewa oraz Aleksandra Przybył z Łodzi.

Na starcie biegu jak i marszu stanęła spora grupa zawodników, którzy debiutowali w tego typu imprezach, należą się im dodatkowe brawa, bo warunki do biegania i maszerowania były naprawdę ciężkie o czym świadczy m.in. spora grupa zawodników, która nie ukończyła rywalizacji. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród ufundowanych przez partnerów cyklu: garmin.lodz.pl, Park Linowy w Arturówku, Taxi Plus, sklep dla biegaczy ADS Sport&Music oraz Centrum Sportu Vera, zabezpieczenie medyczne zapewnił NZOZ „SACHMET”.

Wyniki

Galeria cz. 1 by INES

Galeria cz. 2 by INES

Galeria i relacja by Runningsucks.pl

Galeria i relacja by mmLodz.pl

 

Serdecznie zapraszamy na następne zawody z cyklu odbędą się 3 czerwca 2012 roku na terenie Lasu Łagiewnickiego.

 

Przepraszamy wszystkich zawodników za niedogodności i lekkie opóźnienie które wynikło z przyczyn od nas nie zależnych. Już na najbliższej imprezie dołożymy wszelkich starań, żeby uniknąć tego typu problemów.

Z biegowym pozdrowieniem

zespół organizacyjny.

 

 

Powiązane Posty