Biegam i Chodzę po Łodzi 2013 – startuje nowy cykl biegów w łódzkich parkach

W najbliższą niedzielę rusza nowy cykl imprez dla miłośników aktywnego wypoczynku Biegam i Chodzę po Łodzi 2013, który rozgrywany będzie na terenie łódzkich parków. Inauguracyjne zawody odbędą się już w najbliższą niedzielę w Parku Julianowskim (Adama Mickiewicza) – biegacze rywalizować będą na dystansie 10 km, a kijkarze 6 km. Zawodnicy w czterech startach zbierać będą punkty w poszczególnych kategoriach. Aby zostać sklasyfikowanym należy wziąć udział w co najmniej trzech odsłonach Biegam i Chodzę po Łodzi. W ramach imprezy po raz pierwszy odbędzie się cykl przeznaczony specjalnie dla dzieci (na dystansach 150, 500 oraz 1000 metrów), które podobnie jak uczestnicy biegu głównego i marszu będą zbierać punkty w poszczególnych startach. Biuro zawodów znajdować się będzie na parkingu w Parku Julianowskim od ulicy Zgierskiej, osoby które na zawody wybierają się tramwajem najlepiej jak wysiądą na przystanku przy ulicy Liściastej. 

Partnerami cyklu zostali garmin.lodz.pl fundator zegarka Grarmin Forerunner 310 Xt, sklep dla biegaczy ADS Sport&Music, który ufundował m.in. buty asics z kolekcji jesień 2013, Efektima, wydawnictwo Galaktyka, Sport Vera, Park Linowy w Arturówku, Taxi Plus.

Wszyscy sklasyfikowani uczestnicy cyklu Biegam i Chodzę po Łodzi otrzymają pamiątkowe certyfikaty. Dodatkowo prowadzona będzie klasyfikacja rodzinna, w której liczyć się będą punkty zdobyte zarówno przez dzieci jak i osoby dorosłe w trzech startach. Nagrodzone zostaną najlepsze rodziny w kategoriach rodzina – przedszkolaki, rodzina – klasy 1-3, rodzina klasy 4-6. Wyłoniona i nagrodzona zostanie również najliczniejsza rodzina startująca w całym cyklu. Karty zgłoszeniowe dla drużyn dostępne są w zakłądce regulamin.

Współorganizatorem cyklu Biegam i Chodzę po Łodzi są Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi, Fundacja Krwinka oraz KSPZ Alaska, organizatorem firma inesSport. Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.biegampolodzi.pl

Program Biegam i Chodzę po Łodzi 2013 – 21 kwietnia 2013r.

9:00 – otwarcie biura zawodów

10:00 – zamknięcie biura zawodów dla nordic walking

10:00 – zamknięcie biura zawodó dla dzieci 

10:15 – start nordic walking

10:20 – start biegów dziecięcych

11:30 – start biegu

13:00 – zakończenie imprezy

Terminy zawodów:

21 kwietnia – Park Julianowski (A. Mickiewicza)

2 czerwca – Las Łagiewnicki

21 lipca – Park na Zdrowiu

15 września – Las Łagiewnicki

 

Powiązane Posty