Biegam i Chodzę po Łodzi 2013 – rekordowa odsłona w Parku na Zdrowiu

Ponad 170 zawodników i zawodniczek stanęło na starcie zawodów Biegam i Chodzę po Łodzi rozgrywanych w niedzielne przedpołudnie w Parku na Zdrowiu. Tradycyjnie już jako pierwsi na trasę wyruszyli kijkarze, którzy do pokonania mieli dystans 6660 metrów. Najszybciej ten dystans pokonali Michał Osiński z Łodzi oraz Grażyna Troniarz z Raszyna. W trakcie trwania marszu odbyły się biegi dziecięce w trzech kategoriach, które zgromadziły na starcie 26 uczestników. Punktualnie o 11:30 do rywalizacji na dystansie 10 km stanęło 134 biegaczy. Od startu na prowadzenie wyszedł Krzysztof Pietrzyk i przez cały czas powiększał przewagę nad resztą stawki. Dużo emocji wzbudziła rywalizacja o drugie i trzecie miejsce, która rozstrzygnęła się dopiero na trzecim okrążeniu – drugie miejsce zajął Jarosław Matejczuk, a trzecie Witold Sabanda. Wśród Pań najlepsza okazała się stała bywalczyni zawodów parkrun Łódź – Joanna Modrzyńska przed Kamilą Pacholec i Anetą Pietrzak. Kolejne zawody z cyklu odbędą się 15 września na ulubionej przez Was trasie z górką na żółtym szlaku.