Biegacze Łódź Business Run znów pobiegną dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Szukamy beneficjentów

5 września 2021 już po raz ósmy wystartują charytatywne sztafety Łódź Business Run. Fundacja Poland Business Run, organizator biegu, właśnie rozpoczęła przyjmowanie wniosków od osób, które potrzebują pomocy.

Bieg Poland Business Run co roku gromadzi tysiące biegaczy z setek firm gotowych pomagać potrzebującym. Wszystko zaczęło się w 2012 roku w Krakowie, gdzie jest siedziba fundacji. W tym roku bieg świętuje dziesiątą edycję. Biegacze z Łodzi i regionu do pomagania osobom z niepełnosprawnością ruchową włączyli się dwa lata później.

Ebi Smolarek też biega w Łódź Business Run

Do 2019 roku sztafety rywalizowały w dziewięciu miastach Polski. W ubiegłym roku ze względu na pandemię impreza zmieniła formułę na wirtualną – pracownicy firm i korporacji samodzielnie wybierali trasę długości 4 km, a wyniki przesyłali za pomocą aplikacji. Można było zaliczyć dystans w każdym zakątku świata.

Euzebiusz Smolarek, ambasador Poland Business Run, były reprezentant Polski w piłce nożnej, a także syn Włodzimierza Smolarka, legendy Widzewa, biegł w Holandii, w której na co dzień mieszka. – Pamiętam jak pierwszy raz wziąłem udział w sztafecie w Łodzi i startowałem z setkami innych zawodników. To było święto biegania i pomagania. Choć rok temu nie mogliśmy pobiec wspólnie, to wirtualna formuła biegu ma taką zaletę, że nawet jak nas nie ma na miejscu, to możemy wziąć udział i w ten sposób pomóc. A sztafeta może ukończyć zawody z każdego miejsca na świecie – podkreśla Smolarek. – W tym roku jako Polski Związek Piłkarzy znów staniemy na starcie. Bieganie i pomaganie już weszło nam w krew – zapewnia.

Biegacze rywalizowali więc wirtualnie, ale pomagali realnie. Dzięki nim zebrano pieniądze na wsparcie 71 beneficjentów, którzy otrzymali dofinansowanie do protez, nauki chodu czy cennej rehabilitacji. W Łodzi i regionie pobiegło około 1700 osób. Pomoc trafiła do sześciu osób z niepełnosprawnością ruchową z województwa – Gabriela Głowacka, Michał Mantyk, Zdzisława Gienszczak, Kazimierz Olejnik i Tadeusz Stępień pojechali na turnus rehabilitacyjny, a Krzysztof Pazia dostał dofinansowanie protezy ręki. W sumie przez siedem lat pomoc od charytatywnych sztafet Łódź Business Run trafiła do 56 osób z niepełnosprawnością ruchową.

– W całej historii biegu pomogliśmy „stanąć na nogi” setkom osób – opowiada Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – Nie zrobilibyśmy tego sami. Niezmiernie cieszy nas wciąż rosnące zainteresowanie zarówno firm wystawiających swoje drużyny, jak i samych biegaczy. Bardzo doceniamy także zaangażowanie naszych partnerów, którzy od wielu lat pozostają sponsorami biegu.

Jak zgłosić się po pomoc

Od 1 marca kolejne osoby z niepełnosprawnościami narządów ruchu mogą zgłaszać się, by dołączyć do grona beneficjentów tegorocznego biegu. Fundacja Poland Business Run dofinansowuje zakup protez lub sprzętu rehabilitacyjnego, rehabilitacji, konsultacji medycznych i pomocy psychologicznej.

– Gorąco zachęcamy do przekazywania informacji dalej – nie tylko o biegu, ale też o poszukiwaniach beneficjentów. Zależy nam, by dotrzeć do jak największej grupy osób, którym takie wsparcie jest potrzebne – mówi Agnieszka Pleti. – Każdy może zgłosić do fundacji osobę z niepełnosprawnością ruchową, która potrzebuje pomocy.

By zostać beneficjentem Poland Business Run 2021, należy wypełniony i własnoręcznie podpisany wniosek wraz z innymi wymaganymi dokumentami wysłać pocztą na adres Fundacji. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie polandbusinessrun.pl (zakładka: Jak zostać beneficjentem?). Na dodatkowe pytania o dofinansowania odpowiadają specjaliści z Działu Wsparcia, dostępni od wtorku do piątku w godz. 11.00-15.00 pod numerem tel. 504 458 979 lub pod adresem k.kaniewska@polandbusinessrun.pl.

Powiązane Posty