Bieg i Marsz Konstytucji 3 Maja w najbliższą środę!

Bieg i Marsz Konstytucji 3 Maja odbędzie się w Wiączyniu Dolnym w dniu 3 Maja. Trasy zawodów wytyczone zostały na terenie Lasu Wiączyńskiego, biegacze do wyboru mają dwa dystanse 21 km i 10 km, zaś miłośnicy nordic walking będą rywalizować na dystansie 10 km. Nie zabraknie również biegów dla dzieci.

Gmina Nowosolna ma szczególnie wysoki potencjał środowiska naturalnego, unikalne w tej części Polski ukształtowanie terenu, zachęcające wręcz do uprawiania wszelkich form sportu i aktywnej turystyki. Dlatego też wszelkie inicjatywy związane z promocją zdrowego trybu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu są mi szczególnie bliskie – mówi Piotr Szcześniak Wójt Gminy Nowosolna, dodając –  Jestem pewien, że Bieg i Marsz Konstytucji 3 Maja w Lesie Wiączyńskim przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom sportu, zarówno amatorom jak i wyczynowcom.

Jak co roku na terenie Centrum Sportowo – Rekreacyjnym „Zbyszko” w Wiączyniu Dolnym na uczestników czekać będzie wiele dodatkowych atrakcji, pyszne jedzenie, plac zabawa dla dzieci.

Podczas imprezy nie zabraknie tradycyjnych, widowiskowych pokazów jeździeckich. Na mecie na wszystkich uczestników czekać będą pamiątkowe odlewane medale, które swoim kształtem będą nawiązywać do księgi symbolizującej Konstytucję 3 Maja – mówi Bartłomiej Sobecki organizator zawodów.

Do Biegu i Marszu Konstytucji 3 Maja można zgłaszać się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie biegu do 30 kwietnia do godz. 23:59 oraz w dniu zawodów, w biurze biegu zlokalizowanym na terenie Centrum Sportowo – Rekreacyjnym „Zbyszko” w Wiączyniu Dolnym.

Organizatorami zawodów są firma inesSport, Centrum Sportowo – Rekreacyjne „Zbyszko” oraz KB Nowosolna, a Honorowy Patronat nad imprezą objęli Pani Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska, Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień oraz Wójt Gminy Nowosolna – Piotr Szcześniak.

Szczegółowe informacje dotyczące imprezy dostępne są na stronie ww.majowy.biegampolodzi.pl. Zachęcamy również do odwiedzania profilu imprezy na Facebook

Powiązane Posty