Bieg i Marsz Konstytucji 3 Maja – relacja, zdjęcia, wyniki

Blisko 500 uczestników stanęło na starcie Biegu i Marszu Konstytucji 3 Maja, który odbył się w Wiączyniu Dolnym. Tegoroczna impreza rozegrana została na lekko zmienionej trasie, zawodnicy wzorem lat ubiegłych rywalizowali na dwóch dystansach 21 km oraz 10,5 km. W półmaratonie najszybszy okazał się Krzysztof Pietrzyk z czasem 1:19:18, wśród Pań triumfowała Magdalena Woźna przekraczając linię mety w czasie 1:37:20. Na dystansie ćwierćmaratonu zwyciężyli Michał Adamkiewicz, który pokonał trasę w 40:00 oraz Marta Bukowska z czasem 45:09. Uczestnicy nordic walking również rywalizowali na dystansie 10,5 km, marsz wygrali Michał Osiński oraz Małgorzata Jańczyk.

W trakcie imprezy na terenie Centrum Sportowo – Rekreacyjnym „ZBYSZKO” odbyły się pokazy jeździeckie, nie zabrakło atrakcji dla dzieci oraz pysznego jedzenie z miejscowego grilla.

Jestem stałą bywalczynią majowych zawodów w Wiączyniu Dolnym, podoba mi się cała otoczka imprezy, pokazy jeździeckie, biegi dla dzieci, a przede wszystkim miejsce gdzie można miło i aktywnie spędzić czas – powiedziała Karolina Ledwoń – dodając w tym roku pozytywnie zaskoczyła mnie nowa trasa.

Na zakończenie imprezy na starcie stanęło blisko 140 dzieci dla których przygotowane zostały trzy długości tras w zależności od wieku. Biegi najmłodszych uczestników jak co roku przysporzyły wiele emocji zarówno startującym jak i licznie zgromadzonym kibicom.

Organizatorami zawodów są firma inesSport, Centrum Sportowo – Rekreacyjne „Zbyszko” oraz KB Nowosolna, a Honorowy Patronat nad imprezą objęli Pani Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska, Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień oraz Wójt Gminy Nowosolna – Piotr Szcześniak.

Szczegółowe informacje dotyczące imprezy dostępne są na stronie ww.majowy.biegampolodzi.pl. Zachęcamy również do odwiedzania profilu imprezy na Facebook