9. Bieg Konstytucji 3 maja – świętuj na sportowo

Przed nami dziewiąta edycja Biegu Konstytucji! Zawody odbędą się 3 maja w Wiączyniu Dolnym na granicy Łodzi i Gminy Nowosolna. Zawodnicy będą rywalizować na dystansie ćwierćmaratonu w biegu lub marszu nordic walking. Trasa poprowadzona zostanie urokliwymi alejkami Lasu Wiączyńskiego. Formularz zgłoszeniowy do zawodów dostępny jest na stronie www.biegkonstytucji.org 

Bieg Konstytucji 3 Maja w Lesie Wiączyńskim to impreza o wyrobionej już renomie, która przyciąga do naszej gminy miłośników sportu. Jestem szczęśliwy, iż z roku na rok  przybywa uczestników i możemy gościć nie tylko amatorów, ale i wyczynowców – mówi Piotr Szcześniak Wójt Gminy Nowosolna, dodając nasz samorząd kładzie ogromny nacisk na promowanie aktywnego i zdrowego trybu życia, dlatego też czynnie wspieramy wszelkie inicjatywny propagujące aktywność fizyczną. Serdecznie zapraszam do Gminy Nowosolna na 9 już Bieg Konstytucji 3 Maja do Wiączynia Dolnego.

Biegi dla dzieci

Tradycyjnie podczas Biegu Konstytucji 3 Maja odbędą się biegi dla dzieci. Najmłodsi biegacze rywalizować będą na czterech dystansach: ~200 m, ~400 m, ~ 600 m i ~800 m wytyczonej na nowej trasie z metą w samym centrum ośrodka „Zbyszko”. Zwycięzcy poszczególnych biegów otrzymają pamiątkowe statuetki, a wszystkie dzieci pamiątkowe medale oraz słodki poczęstunek. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.biegkonstytucji.org 

Piknik w Centrum Sportowo – Rekreacyjnym ZBYSZKO

Podczas imprezy nie zabraknie tradycyjnych pokazów jeździeckich, które w tym roku odbędą się w dwóch turach i zapowiadają się naprawę widowiskowo. Na wszystkich uczestników pikniku czekać będzie pyszny grill oraz wiele dodatkowych atrakcji, które przygotowuje Centrum Sportowo – Rekreacyjne Zbyszko m.in. oprowadzanki na kucykach dla dzieci, dmuchańce, stoiska partnerów Biegu Konstytucji 3 Maja. 

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, Centrum Sportowo – Rekreacyjne Zbyszko, a partnerem Gmina Nowosolna. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.biegkonstytucji.org oraz na profilu imprezy na Facebook’u.

Powiązane Posty