Bieg Grohmana, biegamy i pomagamy

Czy można biegać, dobrze się bawić, a przy tym wszystkim jednocześnie pomagać? Biegając w Łodzi, jest to możliwe. Bieg Grohmana łączy przyjemne z pożytecznym, ale jak to działa?

Czym jest bieg Grohmana?

Bieg Grohmana jest częścią Biegu Fabrykanta, który odbędzie się 27 sierpnia 2022 r w Łodzi. Jest to inicjatywa charytatywna, z której całe wpisowe przekazywane jest na wybrane sezonowo cele charytatywne. Dzięki wsparciu ze strony Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zebrane pieniądze zostaną podwojone i przekazane na potrzeby ukraińskich dzieci, które uciekając przed wojną, znalazły schronienie w łódzkich domach dziecka i rodzinach zastępczych koordynowanych przez Fundację „DOBROdzieje się”. Jest to już piąta edycja biegu na nietypowym dystansie jednej mili. W biegu wziąć udział może każdy. Najszybsi powalczą o nagrody finansowe w wysokości 1609 PLN za pierwsze miejsce, 1000 PLN za drugie miejsce, i 750 PLN za trzecie miejsce. Poza głównym biegiem odbędzie się także bieg dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi wystartują w czterech kategoriach wiekowych.

Czy jedna mila to dużo?

Zastanawiając się nad udziałem w biegu, można zadać pytanie, czy jedna mila do przebiegnięcia to dużo? Jest to stosunkowo krótki dystans, jednak dosyć wymagający. Bieg Grohmana jest szybkim biegiem, ale niezależnie od kondycji i poziomu przygotowania można wykorzystać tę znakomitą okazję do spróbowania swoich sił na dystansie jednej mili, czyli 1609 metrów. Przede wszystkim uczestnictwo w biegu ma być dobrą zabawą i okazją, aby dołożyć swoją cegiełkę do budowania wsparcia dla najbardziej potrzebujących, słabych i bezbronnych, czyli dla ukraińskich dzieci, które znalazły się w niezwykle trudnej sytuacji.

Mila dla Ukrainy, czyli tegoroczny jubileuszowy Bieg Grohmana przeznaczony jest nie tylko dla mieszkańców Łodzi i okolicznych miejscowości. Każdy, kto chce wziąć udział w tym wydarzeniu, może bez problemu zapisać się na listę startową, aby wesprzeć akcję charytatywną, poświęcając swój wysiłek i czas szczytnemu celowi. Zapisy cały czas trwają na stronie www.biegfabrykanta.pl

Powiązane Posty