Bieg Fabrykanta powrócił na ulice Łodzi.

W sobotę 28.08.2021 biegacze świętowali jubileuszowy 10. Bieg Fabrykanta. Na starcie blisko 500 biegaczy, którzy rywalizowali na dystansie 10 km. W ramach imprezy odbyły się również bieg Małego Fabrykanta oraz Bieg Grohmana. 
Popularyzacja zdrowego trybu życia i profilaktyki chorób cywilizacyjnych, powodują, że zainteresowanie bieganiem mniej lub bardziej amatorskim ciągle rośnie. Fanów tego sportu jest coraz więcej, a co za tym idzie przybywa też imprez biegowych. Łódzki Bieg Fabrykanta ma już swoją długą, bo aż 10-letnią tradycję, w której od kilku już lat firma mdh Sp. z o.o. bierze swój udział – mówi Cyprian Kornacki Business Unit Manager Ortopedia, dodając – Jako, że jesteśmy producentem i dystrybutorem sprzętu rehabilitacyjno – ortopedycznego uznaliśmy, że bycie partnerem eventu, który wpisuje się w aktywność i ruch jest świetnym pomysłem i tak właśnie rozpoczęła się nasza współpraca, która co roku na koniec sierpnia kończy się świetną imprezą biegową 
W 10. Biegu Fabrykanta najszybszy okazał się Radosław Gromek z Warszawy, który na mecie uzyskał czas 32:33. Wśród Pań zwyciężyła Dominika Wiecha z Łodzi ustanawiając przy tym swój rekord życiowy – 38:01 i zajmując 10 miejsce open! 
W rywalizacji na dystansie jednej mili po bardzo emocjonujących biegach najszybsi okazali się Valentyna Veretska z Ukrainy z czasem 04:48 oraz zawodnik RKS Łódź – Filip Ostrowski, który wygrał z czasem 4:19. Całe wpisowe z Biegu Grohmana zostało podwojone przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną i przekazane na cel charytatywny.
Jako Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna podwajamy pieniądze z wpisowego. W sumie to 6 tys. zł przekazujemy fundacji wspierającej osoby niepełnosprawne i potrzebujące. Taką osobą jest pan Janusz, który pokonał ten bieg na wózku – Mateusz Słonecki, rzecznik ŁSSE.

Jubileuszowy Bieg Fabrykanta był pierwszym biegiem ulicznym w Łodzi rozegranym od czasu pandemii. Pomimo rocznej przerwy na starcie stanęło blisko 500 zawodników, w tym sporo debiutantów, dla których był to pierwszy „fabrykancki” bieg.
Biegłem pierwszy raz, było fantastycznie. Życiówka, pogoda, miła atmosfera, organizacja, ludzie oraz otoczenie. Biegło się lekko. Za rok wracam z uśmiechem na ustach – Jarosław Szmigielski jeden z uczestników 10. Biegu Fabrykanta.
Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a impreza odbywa się przy wsparciu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łodzi. Bieg Fabrykanta był zrealizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Łodzi. Zapraszamy na nasz profil na Facebook’u, gdzie zamieszczamy aktualne informacje o imprezie.

Wyniki

Galeria zdjęć by maratonczyk

Powiązane Posty