Bełchatów LOTTO Triathlon Energy już w niedzielę

Bełchatów LOTTO Triathlon Energy już w najbliższą niedzielę 19 lipca. Na dystansie 1/4 IM na liście startowej wśród mężczyzn Łukasz „Kalach” Kalaszczyński, Robert „Wilku” Wilkowiecki i Maciej Chmura.

– Bardzo się cieszę, że wracamy z zawodami triathlonowymi. Po LOTTO MTB Energy przyszedł czas na triathlonowe emocje. Pandemia spowodowała, że mamy bardzo mocny zestaw zawodników na dystansie 1/4 IM, ale również rywalizacja kobiet na 1/8 może być bardzo ciekawa. Czy Ewa Komander pokona ambitną zawodniczkę z Tychów, czyli Alicję Pyszka – Bazan, no i bardzo ciekawi mnie fakt i ilu mężczyzn wyprzedzą na mecie obie Panie? – mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów.

Godziny startów
Jako pierwsi do rywalizacji przystąpią zawodnicy na dystansie 1/8 IM. Start na Słoku koło Bełchatowa zaplanowano na godzinę 8:30. Dystans 1/4 wystartuje punktualnie o 11. Pierwsi zawodnicy z 1/8 spodziewani są na mecie około 9:35 – 9:40. Natomiast pierwsi z ćwiartki powinni pojawić się na placu Narutowicza w Bełchatowie około 13.
– Biuro zawodów będzie funkcjonować wyłącznie telefonicznie, a zawodnicy podczas odbioru pakietów już w strefach zmian, wstawiania sprzętu do stref zmian zobowiązani będą do zakrywania ust i nosa, przy wejściu do strefy zmian ustawione będą pojemniki z płynem do dezynfekcji, podobnie będzie na bufetach oraz na mecie. Na mecie dostępna będzie woda, izotonik oraz wyłącznie całe owoce (banany i pomarańcze) – dodaje Adam Greczyło.

System workowy w strefach zmian
Strefy zmian T1 i T2 są w tak zwanym systemie worków, które zawodnicy otrzymują w pakiecie startowym. Dzięki temu triathloniści po ukończeniu zawodów nie muszą wracać po rzeczy do strefy T1. Tylko będą mogli ze spokojną głową regenerować się w centrum miasta na Placu Narutowicza. System workowy powoduje, że koncentracja zawodników w strefach zmian musi być na najwyższym poziomie.

Na listach startowych nie zabraknie także mieszkańców Bełchatowa, którzy na każdym dystansie będą walczyć o tytuł najszybszej mieszkanki i mieszkańca Bełchatowa.

Plan pozostałych imprezy cyklu LOTTO Triathlon Energy:
16 sierpnia 2020 – Chełmża LOTTO Triathlon Energy
30 sierpnia 2020 – Mrągowo LOTTO Triathlon Energy

Powiązane Posty