XXX Bieg Sylwestrowy: relacja, zdjęcia, wyniki

Już po raz trzydziesty biegacze z Łodzi i okolic żegnali stary rok na Biegu Sylwestrowym w Łódzkim Arturówku. Tegoroczna edycja przyciągnęła na start biegu głównego blisko 900 zawodników. Zwody odbyły się w prawdziwie zimowej scenerii co dodało biegu dodatkowego klimatu. Jak co roku na starcie nie zabrakło osób w przebraniach na trasie spotkać można było m.in. batmana, jaskiniowca, wilka, lekarza, żołnierza, strażaka i wiele innych ciekawych kreacji. Najszybciej dystans ok 10 km pokonał stawiany od samego początku w gronie faworytów Łukasz Parszczyński, który trasę pokonał w czasie 32:15. Pozostałe miejsca na podium zajęli Krzysztof Pietrzyk z LKS Koluszki oraz Maciej Nitka z RKS Łódź. Wśród kobiet najlepsza okazała się Izabela Parszczyńska, która pokonała Monikę Kaczmarek z Łodzi oraz Monikę Kalicińską z Wrocławia.

Bieg główny poprzedziła rywalizacja vipów, która wygrał Piotr Kędzia, który wystartował również w biegu głównym.

Nie zabrakło również rywalizacji dla najmłodszych, którzy zmierzyli się z dystansem 2 km – wyniki

Wyniki : XXX Bieg Sylwestrowy