VI Wycie Szakala o Północy startuje 1 września!

Serdecznie zapraszamy do udziału w VI Wyciu Szakala o Północy – nocnym górskim biegu sztafetowym organizowanym przez Szakali Bałut oraz Radę Osiedla Julianów-Marysin-Rogi. W Biegu udział biorą czteroosobowe sztafety, z których każda ma w składzie przynajmniej jedną kobietę. Bieg rozgrywany będzie systemem 8 x 4 x 610 m., co oznacza, że zawodnicy sztafety pokonują kolejno pętlę liczącą około 610 m., a po jej ukończeniu przez każdego z zawodników sztafety pokonują ją ponownie w tej samej kolejności – i tak ośmiokrotnie. Drużyny liczące więcej niż jedną kobietę startują o 2 minuty wcześniej niż pozostałe drużyny, przy czym za każdą dodatkową kobietę udzielna jest kolejna dwuminutowa bonifikata czasowa.

Bieg odbędzie się 1 września  2017 r. (piątek), start i meta zlokalizowane będą w Łodzi, za budynkiem Szkoły Podstawowej nr 142, ul. Łupkowa 6. W dniu Biegu, sztafety i zawodnicy zostaną zweryfikowani w lotnym Biurze zawodów w godzinach 20:30-21:20. Biuro Zawodów mieścić się będzie na parkingu przy ul. Łupkowej.

Zgłoszenia sztafet do udziału w biegu dokonywane są za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej organizatora – przesłanego na adres mailowy organizatora najpóźniej do dnia 25 sierpnia 2017 r.; po tej dacie zgłoszenia sztafet nie będą przyjmowane. Do zawodów zostanie dopuszczone nie więcej niż 30 sztafet – decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń.

Niepowtarzalną atmosferę biegu tworzy sceneria, na którą składa się godzina rozpoczęcia imprezy (start o godz. 22.00), nocna panorama Łodzi, którą widać ze szczytu góry oraz rozstawione wzdłuż całej trasy palące się znicze. 

Sponsorem głównym biegu jest firma Accenture oraz ROSSMANN i ALE – Active Life Energy 

Regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz inne informacje znaleźć można na stronie www.szakalebalut.pl

Powiązane Posty