V Wycie Szakala o Północy już za nami.

Pośród nocnej scenerii, panoramy na miasto i wycia Szakali w tle, odbyła się V edycja Wycia Szakala o Północy, czyli nocnego górskiego biegu sztafetowego. Zawody zorganizowane zostały na Górce Rogowskiej zwanej potocznie również „Śmieciówką”.  Cała – ok 610 m – trasa rozświetlona była zniczami. Szczególne wrażenie robił podbieg, który przypominał pas lotniska oświetlonego nocą.

Czteroosobowe drużyny (a w każdej drużynie startowała co najmniej jedna kobieta) miały do pokonania dystans ok 21 kilometrów. Wszyscy członkowie drużyn musieli pokonać ośmiokrotnie pętlę, która na pierwszym etapie miała postać mocnego zbiegu, by chwilę później mocno piąć się na szczyt Górki Rogowskiej. I właśnie tutaj – na samym szczycie – można było wyczuć niepowtarzalną atmosferę, którą tworzyła sceneria – nocna panorama miasta i blask rozświetlanej przez znicze trasy.

O 22.00 na trasę wyruszyła pierwsze sztafety – zgodnie z regulaminem, które w swoich szeregach miały największą ilość kobiet. Po 2 minutach kolejne, które biegły z przynajmniej jedną kobietą w składzie. Było jak co roku. Narastające zmęczenie, każda kolejna zmiana coraz trudniejsza, próby przyspieszenia tuż przed zmianą, wiele „małych finiszów”, gdy zawodnicy rywalizujących teamów toczyli zaciekłą walkę o to, kto pierwszy odda pałeczkę. Biegaliśmy naprawdę szybko.

Bezapelacyjnie, pozostawiając mocno w tyle pozostałe teamy, zwyciężyła drużyna CrossRunShop (1:12:04), która jednocześnie ustanowiła nowy rekord pokonania całej trasy przez wszystkich zawodników.  Na kolejnych miejscach uplasowały się: UKS Azymut Pabianice (1:15:01),  Łódź Kocha Sport (1:17:27), Szakale Bałut Łódź (1:19:03), Biegacz Nowosolna (1:19:24). Na sześć najlepszych ekip czekały nagrody od sponsorów biegu: Rossmanna i Spółki ALE. Wspierali nas również: Rada Osiedla Julianów-Marysin-Rogi i spółka Accenture.

Niektórzy zawodnicy zaprezentowali naprawdę wysoką formę, nie zważając na trudności panujące na trasie. Wśród mężczyzn najszybsze zmiany dali: Paweł Kopaczewski z CrossRunShop (śr. 2:01/620 m), Maurycy Oleksiewicz z Szakale Bałut Łódź (śr. 2:04/620 m) oraz Robert Knys z ekipy Biegacz Nowosolna (śr. 2:06/620 m).

Wśród pań:  Natalia Kowalska ze zwycięskiej ekipy CrossRunShop (śr. 2:25/620 m), Dagmara Koziróg z Klub Biegacza Korona Pabianice (śr. 2:32/620 m) oraz Katarzyna Downar z UKS Azymut Pabianice (śr. 2:41/620 m).

Zgodnie już z tradycją organizowanych przez nas Sztafet, po ukończeniu biegu wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowy dyplom oprawiony w kolorową ramkę.

Dziękujemy wszystkim za walkę i stworzenie niesamowitej atmosfery i wierzymy, że się bawiliście się równie dobrze, jak my sami.

Wyniki

Z biegowymi pozdrowieniami

Szakale Bałut Łódź

Powiązane Posty