Tomasz Osmulski i Michalina Mendecka-Zejdler najlepsi podczas CITY TRAIL onTour w Łodzi

W piątek, 26 lipca w Parku „Na Zdrowiu” w Łodzi odbył się bieg CITY TRAIL onTour, czyli wakacyjna odsłona największego cyklu zawodów przełajowych w Polsce – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odnieśli Tomasz Osmulski i Michalina Mendecka-Zejdler. W zawodach uczestniczyło 205 dorosłych i 105 dzieci. 

Biegi CITY TRAIL są rozgrywane w Łodzi od 2014 roku, a w letniej formule – od 2015. Zimowe zawody są organizowane w Parku 3 Maja, a wakacyjne – w Parku „Na Zdrowiu”. Wczorajsza impreza rozpoczęła się o godz. 17:30 od biegów dla dzieci i młodzieży. Dorośli wystartowali o godz. 19:00, a podsumowanie zawodów oraz dekoracje odbyły się o 20:00. 

Zwycięzca zawodów – Tomasz Osmulski uzyskał czas 16:16. Drugą lokatę zajął Wojciech Sowik – 16:54, a trzeci był Dominik Adamczewski – 17:00.

Najszybsza z pań – Michalina Mendecka-Zejdler dotarła do mety w czasie 18:55. Drugie miejsce wywalczyła Natalia Grzegorczyk – czas 18:58, a trzecie – Mirosława Szweda – 19:33. Zwyciężczyni biegu jest medalistką mistrzostw Polski w biegach górskich. Pochodzi ze Śląska, dotychczas regularnie startowała w katowickiej odsłonie CITY TRAIL, ale od kilku tygodni mieszka w Łodzi.

– Biegłam pierwszy raz na łódzkiej trasie i kompletnie nie wiedziałam, czego się spodziewać. Idąc do biura zawodów widziałam taśmy wyznaczające trasę wzdłuż asfaltowej ścieżki, więc myślałam, że będzie szybko, ale to było złudne, bo ostatecznie mieliśmy sporo piachu, zakręty, trochę pagórków – mówiła na mecie najszybsza zawodniczka wczorajszego biegu – Michalina Mendecka-Zejdler. – Biegłam bez zegarka, moim celem było solidnie się zmęczyć i to się udało. Druga dziewczyna zmusiła mnie do tego, żeby trochę na finiszu przycisnąć – dodała.

Wczorajsza impreza zakończyła dwutygodniowe tournée CITY TRAIL. Poza Łodzią w cyklu uczestniczyły: Lublin, Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław i Katowice.

Informacje o biegach oraz wyniki można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u. Partnerami imprezy są marki Salomon, Suunto, Sklep Biegacza oraz ALE – Active Life Energy. 

Powiązane Posty