Rozbiegany marzec na Ziemi Łódzkiej

Marcowy kalendarz imprez rozgrywanych na Ziemi Łódzkiej otwierają i zamykają biegi na dystansie powyżej 20 km, co wskazuje że Łódź Maraton zbliża się dużymi krokami. Najbardziej rozbiegany będzie pierwszy weekend miesiąca podczas którego odbędą się trzy imprezy: parkrun Łódź, Test: Sprawdź się sam oraz Puchar Maratonu na dystansie 25 km. W drugą niedzielę marca po raz ostatni tej zimy będzie można sprawdzić swoją formę na dystansie 5 km podczas GP Łodzi w biegach przełajowych i nordic walking. W pierwszy dzień wiosny – choć wiosnę mamy cały czas – odbędzie się II Bieg Uprowadzonych przez Obcych na dystansie „25” km, trasa wytyczona będzie w parku Poniatowskiego. Z koli 23 marca wystartuje IV Pabianicki Półmaraton ZHP, który będzie dla wielu biegaczy sprawdzianem formy przez kwietniowym maratonie w Łodzi. Nie zabraknie również propozycji dla lubiących biegać z mapą – UKS Orientuś organizuje zawody z cyklu Park Tour.

Zachęcamy również do słuchania sobotniego kącika biegowego „Rozbiegany Mikrofon” na antenie Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej – 88,8 MHz (na terenie Łodzi) lub na stronie www.zak.lodz.pl. Kolejny raport o imprezach biegowych na Ziemi Łódzkiej opublikujemy w ostatnich dniach lutego na stronach serwisów biegampolodzi.pl i maratonczyk.pl

GP Łodzi w biegach przełajowych i nordic walking

Tegoroczny zimowy cykl biegów przełajowych i marszów w parku 3 maja odbywa się w wiosennej scenerii, zapewne nie inaczej będzie podczas ostatnich zawodów, które zaplanowane są na 9 marca. Ciekawie zapowiada się rywalizacja o miejsce na podium w klasyfikacji końcowej poszczególnych kategorii. Zawody są ostatnią możliwością na zdobycie imiennego medalu oraz sprawdzenia swojej dyspozycji na dystansie 5 km przed zbliżającymi się wiosennymi startami. Do zawodów można zgłaszać się poprzez formularz dostępny na stronie www.gplodzi.pl. Finał GP Łodzi 2014 zaplanowany jest na 4 maja w Wiączyniu Dolnym podczas IV Majowego Pikniku Sportowego – zapisy i szczegółowe informacje dostępne są na na stronie Majowy Piknik Sportowy.

II Bieg Uprowadzonych przez Obcych

Z okazji Światowego Dnia Uprowadzeń przez Obcych oraz pierwszego dnia wiosny, redakcja runningsucks.pl zaprasza wszystkich na jedyny, niepowtarzalny bieg na 25km w parku Poniatowskiego w Łodzi. Start zapowiadany jest na godzinę 20:00. Udział w zawodach jest całkowicie darmowy. W dobrym tonie będzie przyjść z transparentami witającymi Obcych lub chociaż w czapeczce z folii aluminiowej. Na mecie każdy otrzyma imienny certyfikat. Want to know more? Szczegóły już niebawem na www.runningsucks.pl 

IV Pabianicki Półmaraton ZHP

„Hufiec ZHP Pabianice już po raz czwarty jest organizatorem półmaratonu. Poprzednie lata to niesamowici zawodnicy, wielkie organizacyjne wyzwania, ale przede wszystkim przyjaciele , którzy wspierali nasze działania. IV Pabianicki Półmaraton ZHP odbędzie się 23 marca 2014 roku. Naszym biegiem rozpoczniemy sezon. Dlatego będzie on dobrym treningiem przed organizowanymi w Polsce maratonami.  Pabianice to miasto w samym środku Polski. Mamy nadzieję, że dla wszystkich zawodników jest to dobra lokalizacja” serdecznie zapraszam Łukasz Ścibut organizator biegu.

parkrun Łódź

Co tygodniowe zawody na dystansie 5 km rozgrywane w Parku Poniatowskiego. Zawody startują w każdą sobotę o 9:00 rano. Parkrun jest bezpłatny, a organizatorzy zapewniają pomiar czasu, szczegóły na stroniewww.parkrun.pl/lodz. Zastanawiacie się czy to ma sens? Przyjdźcie i sami sprawdźcie.  

Kalendarz imprez:

01.03 – parkrun Łódź – www.parkrun.pl/lodz

01.03 – Test: Sprawdź się sam – www.azymutpabianice.pl 

02.03 – Puchar Maratonu – 25 km – www.lodzmaraton.pl

8.03 – parkrun Łódź – www.parkrun.pl/lodz

9.03 – GP Łodzi w biegach przełajowych i nordic walking – www.gplodzi.pl 

15.03 – parkrun Łódź – www.parkrun.pl/lodz

20.03 – Park Tour – www.orientuslodz.pl

21.03 – II Bieg Uprowadzonych przez Obcych – www.runningsucks.pl

22.03 – parkrun Łódź – www.parkrun.pl/lodz

23.03 – IV Pabianicki Półmaraton ZHP – www.polmaraton.pabianice.zhp.pl

30.03 – parkrun Łódź – www.parkrun.pl/lodz

Powiązane Posty