Rozbiegany czerwiec na Ziemi Łódzkiej

W czerwcu w województwie łódzkim biegacze do wyboru będą mieć zawody rozgrywane na dystansach od 5 km do super maratonu, będzie można wystartować i sprawdzić się na biegu z przeszkodami, na biegach ulicznych i przełajowych. W najbliższy weekend odbędą się dwie imprezy Supermaraton Ozorków i Dycha na 5 w Pabianicach. W czerwcu nie zabraknie również biegu, który pozostanie na długo w pamięci uczestników czyli II ExTERMYnator. W każdą sobotę w Łodzi, Pabianicach i Skierniewicach będzie można sprawdzić swoją formę na co tygodniowym parkrunie.

Zdjęcia i relacje z większości imprez dostępne będą na www.biegampolodzi.pl i www.maratonczyk.pl. Kolejny raport o czerwcowych imprezach ukaże się pod koniec czerwca.

Supermaraton Ozorków

Biegi ultra w województwie łódzkim stają się coraz popularniejsze dlatego nie dziwi, że zawody w Ozorkowie cieszą się tak dużą popularnością wśród uczestników. Bieg rozgrywany na dwóch dystansach 25 i 50 km zaplanowany jest na 11 czerwca 2016 roku. W tym roku listy startowe zostały już zamknięte, do zawodów zgłosiło się 300 biegaczy.

V Półmaraton Skierniewice 

V Półmaraton Skierniewicki, odbędzie się 18 czerwca, ale już dziś warto zarezerwować sobie termin i zaplanować rodzinną sobotę nad zalewem „Zadąbie”. W półmaratonie wzorem ubiegłego roku wszyscy zawodnicy otrzymają na mecie pamiątkowe medale. Dla zwycięzców w klasyfikacji open organizatorzy przygotowali pamiątkowe puchary, a w kategoriach wiekowych nagrody finansowe.

parkrun 

Co tygodniowe zawody na dystansie 5 km rozgrywane w Łodzi, Skierniewicach i Pabianicach. Zawody startują w każdą sobotę o 9:00 rano. Parkrun jest bezpłatny, a organizatorzy zapewniają pomiar czasu, szczegóły na stronie parkrun.pl. Zastanawiacie się czy to ma sens? Przyjdźcie i sami sprawdźcie …

Kalendarz imprez:

11.06 – parkrun  – www.parkrun.pl/

11.06 – Supermaraton Ozorków – www.supermaratonozorkow.jimdo.com

11.06 – Biegowa Bitwa o Łódź – www.bitwaolodz.pl

12.06 – Dycha na Piątkę – www.koronapabianice.pl

18.06 – parkrun – www.parkrun.plI

18.06 – IV Półmaraton Skierniewicki – www.truchtmaratonskc.cba.pl 

18.06 – III Bieg i Marsz Lasem Kraszewskim 

19.06 – Daj piątaka na dzieciaka Bałuty Run

24.06 – II NOCNY PÓŁMARATON PIOTRKOWSKI WIELU KULTUR

25.06 – parkrun – www.parkrun.pl

25.06 – Bieg Świętojański

25.06 – II ExTERMYnator Uniejów  

26.06 – IVRadomszczański Bieg Uliczny – www.mosir.radomsko.pl

30.06 – Półroczny Półmaraton o Północy

Powiązane Posty